خانه / دسته‌بندی نشده / آرزوی مربی راگبی زنان ایران:تلاش برای رسیدن به استانداردها و حضور در جام جهانی

آرزوی مربی راگبی زنان ایران:تلاش برای رسیدن به استانداردها و حضور در جام جهانیبه گزارش ایرنا، بیارجمندی روز سه شنبه در گفت وگو با سایت رسمی راگبی آسیا افزود: در حالی که تیم ملی مردان ایران در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت 97) برابر قطر، لبنان و اردن در رقابت های غرب آسیا سه دیدار خواهد داشت، راگبی زنان ایران با سرعت بیشتری در حال رشد است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه راگبی میان دختران ایران طرفداران بیشتری نسبت به پسران دارد. وقتی راگبی را شروع کردم، متوجه شدم که در زندگی من تاثیرگذار خواهد بود و سعی می کنم تجربیاتی را که دارم به دختران ایران انتقال دهم تا شاید بتوانم در زندگی دیگران تاثیر مثبتی داشته باشم.
بیارجمندی اظهار داشت: از زمان که راگبی را شروع کرده ام، این رشته در ایران در حال رشد و پیشرفت است و همه با هم در حال تلاش برای رسیدن به استانداردها در آسیا هستیم و پس از آن ما برای جام جهانی تلاش می کنیم، چرا که نه؟! شاید این غیرممکن به نظر برسد اما در ذهن من هیچ چیز غیرممکن نیست.
وی تصریح کرد: خیلی سخت کار و بهترین ها را به جشنواره های راگبی دعوت می کنیم، اما ما نیاز به دانش بیشتر در راگبی برای مربیانمان داریم.
نایب رییس کمیته توسعه راگبی در ایران همچنین گفت: در رشته ی تربیت بدنی تحصیل کرده ام و سعی دارم تا در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهم و تلاش می کنم تا روزی بتوانم مربی مفیدی برای دختران ایران باشم. علاقه ی زیادی به راگبی دارم و سخت تلاش می کنم تا بتوانم به توسعه راگبی در ایران به خصوص دختران کمک کنم و امیدوارم در راهی که پیش رو دارم، موفق ظاهر شوم.
وی در مورد مشکلات راگبی ایران یادآور شد: بیشتر مربیان، به رغم تلاش زیاد، حتی در سطح ملی به دانش بالاتری در راگبی نیاز دارند و مورد دیگری که این روزها راگبی ایران با آن مواجه است، عدم وجود توپ راگبی به مقدار کافی است که برای گسترش راگبی به آن نیازمندیم، اما با تمام این مشکلات ما در حال تلاش برای حل این مشکلات هستیم.
سایت راگبی آسیا در ادامه این گفت و گو نوشت: بیارجمندی یکی از بانوان الهام بخش در راگبی است و به اندازه کافی خوش شانس بودیم که با او در مورد اشتیاقش به ورزش صحبت کنیم. او به مدت 9 سال بازیکن راگبی بوده و در حال حاضر به طور داوطلبانه، به توسعه راگبی بانوان ایران کمک می کند و امید زیادی به آینده راگبی زنان در ایران دارد.
ناهید بیارجمندی در ماه دسامبر (آذر 96) تیم ملی را در مسابقات آسیایی همراهی کرده بود، جایی که او سعی داشت مسیرش را به مسیر الگوی خود «وودمَن» بازیکن تیم ملی زنان نیوزلند (Portia Woodman) نزدیک کند. با تمام این علایق و تلاش ها، شاید رشد راگبی به راحتی میسر نباشد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067**1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.