خانه / دسته‌بندی نشده / آغاز مسابقات هندبال پیشکسوتان کشور در سبزوار

آغاز مسابقات هندبال پیشکسوتان کشور در سبزواربه گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون هندبال در این مراسم گفت: مسابقات پیشکسوتان سبب انتقال تجارب و ارتقای سطح دانش مربیان این رشته ورزشی می شود.
علیرضا رحیمی با اشاره به میزبانی مناسب سبزوار در این مسابقات افزود: شهرستان سبزوار یکی از مهدهای هندبال کشور است که تیمی از این شهرستان در مسابقات لیگ هندبال باشگاههای کشور در سال آینده حضور خواهد داشت.
وی لازمه حضور تیم سبزوار در لیگ برتر هندبال باشگاههای کشور را جذب حامی مالی دانست.
وی همچنین با اشاره به ناکامی تیم ملی ایران در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در کره جنوبی اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته و استفاده از مربیان با تجربه زمینه حضور مقتدرانه برای مسابقات آسیایی سال آینده فراهم شده است.
سرپرست هیات هندبال شهرستان سبزوار نیز گفت: مسابقات هندبال پیشکسوتان کشور با حضور هفت تیم از تهران، اصفهان، تبریز، فارس، سبزوار، برازجان و مازندران برگزار می شود.
علی شعبانپور افزود: در گروه الف، تیم های تهران، اصفهان، تبریز و فارس و در گروه ب، تیم های سبزوار، برازجان و مازندران با هم به رقابت می پردازند.
وی با اشاره به حضور سه گروه داوری اظهار کرد: در این مسابقات 13 بازی انجام می شود که دور نخست به صورت گروهی در 2 گروه چهار تیمی و سه تیمی برگزار می شود و از هر گروه 2 تیم به مرحله بعدی صعود می کند.
جامعه هندبال سبزوار 315 نفر جمعیت دارد که از این تعداد 60 بازیکن در رده نونهالان، 40 نفر نوجوان، 45 نفر در رده سنی جوانان، 100 بازیکن بزرگسال، 30 نفر مربی، 15 نفر داور و 30 نفر پیشکسوت هستند.
مسابقات پیشکسوتان هندبال کشور از عصر امروز تا 17 بهمن در سالن سه هزار نفری سربداران سبزوار ادامه دارد.
حدود 6 هزار ورزشکار در قالب 39 هیات ورزشی در حوزه ورزشهای حرفه ای، قهرمانی، بومی، محلی و همگانی در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
8145/7495 / 6053انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.