خانه / دسته‌بندی نشده / اجرای 150 برنامه فرهنگی و ورزشی طی دهه فجر در ارومیه

اجرای 150 برنامه فرهنگی و ورزشی طی دهه فجر در ارومیهبه گزارش ایرنا سجاد بیرامی روز پنجشنبه در نشست خبری برنامه های دهه فجر /کمیته های ورزشی/ آذربایجان غربی افزود: برگزاری رقابت های ورزشی بومی و محلی، مسابقات تیراندازی، رژه سوارکاران و رقابت های اتومبیل رانی در ارومیه از جمله رویداد های مهم ورزشی در این ایام به شمار می رود.
وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه دهه فجر توسط سازمان های مردم نهاد، اجرای طرح استعدادیابی در مناطق روستایی و محروم، برگزاری جشنواره های فرهنگی و برگزاری بادواره شهدای ورزشکار کوهنورد از دیگر برنامه های اداره ورزش و جوانان ارومیه در راستای گرامیداشت دهه فجر سال جاری است.
وی ادامه داد: بارورپذیری جوانان به منظور توانمندسازی آنان در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان یک وظیفه خطیر بر عهده ورزش و جوان گذاشته شده است و این امر مهم در این شهر با جدیت دنبال می شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان ارومیه ادامه داد: باورپذیری و اعتماد به نفس باید در بین ورزشکاران و هیات های استانی و شهرستانی افزایش یابد تا مستعدترین ورزشکاران راهی تیم ملی و عرصه های بین المللی شوند.
سجاد بیرامی اضافه کرد: مکان های ورزشی مناسبی برای ورزشکاران در شهرستان ارومیه اختصاص داده شده است به طوری که 87 مکان ورزشی مختص اداره ورزش و جوانان ارومیه و 64 مکان ورزشی مختص دستگاه های اجرای این شهرستان مشغول ارائه خدمت است.
وی ادامه داد: باید با اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی بتوان روحیه ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کرد تا جوانان با این فرهنگ در راه رشد و تعالی کشور تلاش کنند.
به گزارش ایرنا برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی دهه فجر انقلاب اسلامی هر ساله در روزهای 12 تا 22 بهمن برگزار می شود.
تعداد سالن های ورزشی در ارومیه 82 سالن، اشنویه 14 سالن، بوکان 19 سالن، پلدشت 11 سالن، پیرانشهر 17 سالن، تکاب 17 سالن، چالدران هفت سالن، چایپاره 16 سالن، خوی 39 سالن، سردشت 13 سالن، سلماس 25 سالن، شاهین دژ 16 سالن، شوط 10 سالن، ماکو 16 سالن، مهاباد 25 سالن، میاندوآب 38 سالن و نقده 28 سالن است.
8135/ 3072
** خبر: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.