خانه / دسته‌بندی نشده / اردوی تیم ملی قایقرانی اسلالوم مردان کشور در مریوان آغاز شد

اردوی تیم ملی قایقرانی اسلالوم مردان کشور در مریوان آغاز شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی اسلالوم ابتدا قرار بود از 17 اسفند در دریاچه زریبار مریوان با حضور 6 قایقران برگزار شود که با 2 روز تاخیر آغاز شده است.
امیر رضانژاد از تهران، محمدمهدی کنارنگ از چهارمحال و بختیاری، علیرضا آدم پور از گیلان، دانیال خسروی، ماهان ادریسی و رضا خلیلی از مازندران قایقرانان دعوت شده به این مرحله از اردوی آمادگی هستند.
مربی تیم ملی قایقرانی اسلالوم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قایقرانان حاضر در اردو به مدت 10 روز در دریاچه زریبار مریوان برای حضور موفق در بازی های آسیایی تایلند به تمرینات آمادگی می پردازند.
هیوا نسیمی با بیان اینکه مرحله دوم این اردو نیز فروردین ماه سال آینده در همین محل برگزار می شود، افزود: اردوی آب های خروشان نیز پس از آن در منطقه سروآباد برگزار خواهد شد.
این مربی کردستانی از توانمندی قایقرانان حاضر در این اردو خبر داد و تاکید کرد: همین تیم، سال گذشته در مسابقات آسیایی تایلند در رده سنی جوانان مدال برنز و نقره را کسب کرده بود.
نسیمی حمایت اداره کل ورزش و جوانان کردستان را در برگزاری هر چه بهتر اردوی تیم ملی اسلالوم در مریوان قابل تقدیر دانست و یادآور شد: فدراسیون قایقرانی تمام تلاش خود را برای برگزاری مطلوب اردوی تیم ملی به کار گرفته است.
هیوا نسیمی قایقران صاحب نام مریوانی به عنوان مربی، تمرینات فنی ملی پوشان را زیر نظر دارد و محمدسهیل فضل وزیری رئیس هیات قایقرانی استان کردستان نیز سرپرست اردو است.
اردوی تیم ملی اسلالوم مردان رده سنی جوانان و زیر 23 سال کشور تا 26 اسفند ماه در دریاچه زریبار مریوان برگزار می شود.
رئیس هیات قایقرانی کردستان نیز به وضعیت ورزش قایقرانی در کردستان اشاره و اظهار کرد: این رشته در شهرهای سنندج، قروه و مریوان فعال است.
سهیل فضل وزیری افزود: پایگاه های قهرمانی روئینگ در مریوان، کانوپولو در سنندج، رفتینگ (آب های خروشان) در سروآباد و کانوپولو در قروه فعال هستند.
وی با بیان اینکه تجهیزات ورزش قایقرانی هزینه بردار است، یادآور شد: با توجه به اینکه بازی های آسیایی را در سال آینده پیش رو داریم نیازمند حمایت بیشتر اداره کل ورزش و جوانان استان از این رشته ورزشی هستیم.
فضل وزیری به مشکل هیات قایقرانی با شرکت آب منطقه ای استان اشاره کرد و گفت: شرکت آب منطقه ای، حکم تخریب تنها پایگاه این ورزش در سد قشلاق سنندج را گرفته است که این کار ضربه بزرگی به ورزش قایقرانی سنندج وارد می کند.
وی در ادامه به توانمندی ورزشکاران رشته قایقرانی در کردستان اشاره کرد و افزود: در شراط کنونی 12 ورزشکار این استان در رده های سنی مختلف عضو تیم ملی هستند ضمن اینکه 2 مربی کردستانی هم در تیم های ملی فعالیت دارند.
به گزارش ایرنا، بیش از 100 قایقران سازمان یافته و بیمه شده در کردستان مشغول به فعالیت هستند.
ورزش قایقرانی شامل بخش های آب های آرام، کانوپولو، راندن قایق اژدها، راندن قایق بادبانی، قایقرانی اسلالوم در آب‌های خروشان و روئینگ است.
دریاچه زریبار در سه کیلومتری غرب مریوان واقع شده است، طول این دریاچه حدود پنج کیلومتر و عرض آن حدود 1.6 کیلومتر، وسعت تالاب بدلیل تغییرات حجم آبی در فصول مختلف متغیر و حداقل و حداکثر عمق آن به ترتیب 2 و 6 متر است.
زریبار در یک دره طولی وسیع قرار دارد و از 2 طرف غرب و شرق با کوه های پوشیده از جنگل احاطه شده و پوشش غالب اراضی منطقه را جنگل و بیشه زارهای نیمه انبوه تشکیل می دهد که گونه غالب جنگلی آن بلوط ایرانی است.
شهرستان مرزی مریوان با 152 هزار نفر جمعیت در فاصله 130 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7355/9102انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.