خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار خواستار حمایت همه جانبه از ورزش کردستان شد

استاندار خواستار حمایت همه جانبه از ورزش کردستان شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا عصر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه رقابت های کاراته مردان و زنان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور در سالن آزادی سنندج افزود: کردستان در کنار فرهنگی بودن در ورزش نیز بسیار توانمند و سرآمد است.
وی با اشاره به اینکه هفت هزار کاراته کا سازمان یافته در این استان فعالیت دارند، اظهار کرد: این تعداد ورزشکار در رشته کاراته نشان از علاقه وافر جوانان به این رشته ورزشی دارد.
استاندار کردستان یادآور شد: جوانان کردستان با کمترین امکانات و با علاقه و پتانسیل فراوان نتایج بسیار خوبی در مسابقات مختلف کشوری و آسیایی کسب کرده اند.
مرادنیا از حمایت شرکت نارین صنعت آریا برای برگزاری این رقابت ها تقدیر و ابراز امیدواری کرد این مسابقات به بهترین شکل برگزار شود.
رئیس فدراسیون کاراته نیز در سخنانی گفت: امیدواریم این رقابت ها خروجی خوبی برای استان کردستان داشته و پشتوانه ای برای میزبانی دیگر مسابقات مهم کشوری در این استان باشد.
محمدصادق فرجی با بیان اینکه فدراسیون کاراته در سال 2017 یکی از موفق ترین فدراسیون ها در کشور و جهان بود، یادآور شد: امسال در مسابقات جهانی در چهار رده سنی اول شدیم و در جام جهانی نیز نتایج خوبی کسب کردیم.
وی اظهار کرد: امیدواریم در سال 2018 شاهد شکوفایی بیشتر این رشته ورزشی در کشور و جهان باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان هم با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای میزبانی خوب این رقابت ها بکار گرفته ایم، افزود: امسال میزبان 29 مسابقه کشوری در رشته های مختلف بودیم که نشان از توان بالای ورزش در کردستان دارد.
حامد جولایی یادآور شد: امیدواریم سال آینده با افتتاح سالن 6 هزار نفری سنندج، میزبان مسابقات بین المللی در این استان باشیم البته نیاز است دولت اعتبارات بیشتری برای توسعه ورزش در کردستان اختصاص دهد.
در این مراسم اعلام شد استانداری کردستان پنج میلیارد ریال به عنوان جایزه نقدی برای نفرات اول تا سوم این رقابت ها اختصاص داده است.
به گزارش ایرنا، رقابت های کاراته مردان و زنان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور به مناسبت دهه مبارک فجر و یادواره 5400 شهید استان کردستان به میزبانی سنندج برگزار می شود.
مسابقات کاراته مردان صبح چهارشنبه ابتدا در رده بزرگسالان با حضور 497 کاراته کا از 23 استان کشور آغاز شد و در رده های سنی نوجوانان، جوانان و امید نیز 19 و 20 بهمن برگزار می شود.
ورزشکاران در این رقابت ها در اوزان منهای 55، 60، 67، 75، 84 و مثبت 84 کیلوگرم به رقابت می پردازند.
رقابت های کاراته نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان بانوان کشور نیز از 22 تا 24 بهمن در سالن آزادی سنندج برگزار می شود.
این رقابت ها در قالب انتخابی تیم ملی برگزار می شود و کاراته کاها برای حضور در اردوهای تیم ملی و شرکت در المپیک آسیایی نوجوانان و جوانان و بازی های آسیایی جاکارتا بزرگسالان به رقابت خواهند پرداخت.
خبرنگار: وریا کرمی **انتشار: سلیمانی
7355/9102انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.