خانه / دسته‌بندی نشده / اصفهانیان: مدعیان باید ادعای خود را ثابت کنند

اصفهانیان: مدعیان باید ادعای خود را ثابت کنندفریدون اصفهانیان درباره ادعای دو نفر از پیشکسوتان فوتبال کشورمان علیه داوری در فوتبال، به ایرنا گفت: در هفته های پایانی رقابت لیگ های برتر، دسته یک و دسته دو قرار داریم و بعضی با طرح این موضوعات به فوتبال کشور لطمه زده و آن را تحت شعاع قرار می دهند.
وی تاکید کرد: به طورحتم، چنانچه مدعیان ادعای خود را ثابت نکنند از آنان ابتدا در مراجع ذیربط فدراسیون و در ادامه در محاکم قضایی شکایت خواهیم کرد.
رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ادامه داد: فردا (شنبه) به نامبردگان نامه زده و از آنان برای ادای توضیحات در این باره سئوال خواهیم کرد.
اصفهانیان با بیان اینکه بازی با آبروی مردم و داوران به هیچ وجه کار صحیحی نیست، اظهار داشت: اینکه به داوران پیشنهاداتی می شود طبیعی است به خود بنده نیز در زمانی که قضاوت می کردم پیشنهاداتی داده می شد.
وی اضافه کرد: اما این ادعا که داوری مبلغی دریافت کرده است به هیچ وجه صحت ندارد و قابل قبول نیست.
رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که در طرح این موضوع دو احتمال وجود دارد برخورد مسئولان فدراسیون با این دو احتمال چگونه است؟، عنوان کرد: چنانچه این موضوع درست باشد و صحت مدعیان ثابت شود با متخلفان برخورد سختی خواهیم کرد و آنان باید از صحنه ورزش کشور محو شوند.
وی ادامه داد: در صورت دوم که این ادعا ثابت نشود و ما بیشتر به آن توجه داریم، از مدعیان به تمامی مراجع ذیربط شکایت خواهیم کرد و آنان باید پاسخگوی این ادعای خود باشند.
رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه در لیگ هفدهم گزارشی در این خصوص دریافت شده است، اظهار داشت: دراین خصوص که پیشنهادی به داوران فدراسیون داده باشند گزارشی دریافت نکرده و تاکید می کنم داوران فوتبال ایران از سالم ترین افراد جامعه هستند و نباید با طرح این موضوعات خدمت آنان را زیر سئوال برد.
وی اضافه کرد: امکان اینکه در قضاوت داوران اشتباهاتی صورت گرفته باشد را رد نمی کنم اما تاکید می کنم اشتباهات در داوری فوتبال ایران به هیچ وجه عمدی نمی باشد.
وی درباره حق الزحمه کم داوران فدراسیون فوتبال نیز گفت: داوران همانند معلمان هستند، اگر قبول کردند داوری کنند باید با حق الزحمه کم آن بسازند و آن را در داوری هایشان لحاظ نکنند، اگر هم آن را قبول ندارند بهتر است بروند دنبال شغلی که از آن شغل درآمد دیگری نصیبشان شود.
دو پیشکسوت فوتبال ایران، چند روز پیش درباره بخشی از فساد موجود در فوتبال ایران صحبت کردند.
یکی از آنان مدعی شد در یکی از دیدارها 100میلیون تومان به یک داور داده شد تا بازی را به سود تیمش قضاوت کند! دیگری هم ادعا کرد که یک داور 20 میلیون تومان از آنان خواسته تا بتواند به تیم شان کمک کند.
ورزشی.**9144 ** 1418انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.