خانه / دسته‌بندی نشده / اظهارات «کی روش» توهین به فوتبال ایران است

اظهارات «کی روش» توهین به فوتبال ایران استمحمد پنجعلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا اعلام کرد: بسیار متاسفم که سرمربی تیم ملی این چنین به فوتبال ایران نگاه می کند و باز هم ثابت کرد لیگ کشورمان برای او کوچکترین اهمیتی ندارد.
وی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال هم به جای برخورد با این مربی بیشتر به او پر و بال می دهد تا «کی روش» هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد. سرمربی تیم ملی باید حامی تمامی بازیکنان فوتبال کشور باشد نه اینکه در اظهارات خود اعلام کند بازیکنان شاغل در لیگ برتر توانایی حضور در جام جهانی را ندارند.
پنجعلی تاکید کرد: این اظهار نظر «کی روش»، توهین به فوتبال ایران است زیرا تیم ملی با همین بازیکنان توانست به جام جهانی صعود کند. جهانبخش، آزمون، طارمی و سایر بازیکنان لژیونر فوتبال ایران در باشگاه های ایران تربیت شده اند و از همین لیگ به باشگاههای معتبر دنیا راه یافته اند.
وی افزود: از کی روش به عنوان یک مربی با تجربه به خاطر اینگونه اظهار نظرها تعجب می کنم و مطمئن باشید او با این صحبت، انگیزه بازیکنان داخلی را به شدت کاهش می دهد.
وی در خصوص دیدار روز گذشته پرسپولیس و نسف قارشی ازبکستان در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا نیز گفت: پرسپولیس در این دیدار به فکر کسب یک امتیاز و صعود از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا بود که به اعتقاد من این بهترین تصمیم کادر فنی برای این مسابقه محسوب می شود.
وی ادامه داد: پرسپولیس در گروه بسیار دشواری قرار داشت که خوشبحتانه در این مرحله با موفقیت کار خود را پشت سر گذاشت.

** افت پرسپولیس طبیعی است
کاپیتان اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس در رابطه با افت پرسپولیس در هفته های اخیر گفت: این اتفاق در فوتبال دنیا امری کاملا طبیعی است و بزرگترین باشگاه های جهان نیز با این مساله روبه رو شده اند. یکی از دلایلی که باعث افت پرسپولیس شد تغییرات زیاد در ترکیب تیم بود که البته این اتفاق نیز به صورت ناخواسته رخ داد.
وی تصریح کرد: حضور تعداد زیاد بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی یکی از دلایل اصلی افت این تیم در هفته های اخیر است و در کنار این مساله نیز باید بدشانسی را هم اضافه کرد.
پنجعلی در رابطه با بی انگیزه شده بازیکنان پرسپولیس اظهار کرد: این مساله را به هیچ عنوان قبول ندارم زیرا بازیکنان پرسپولیس آنقدر تجربه دارند که اسیر این اتفاقات نشوند. یکی از مشکلات پرسپولیس بالا رفتن استرس بازیکنان به خاطر نتیجه نگرفتن در چند بازی اخیر است که به طور حتم با درایت برانکو ایوانکوویچ سرمربی این تیم، این مشکل برطرف خواهد شد.

** توانایی پرسپولیس برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در رابطه با شانس پرسپولیس برای صعود به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: فوتبال ایران پتانسیل بالایی دارد اما برای موفقیت در لیگ قهرمانان نیازمند شانس هم هست. مطمئن باشید اگر شانس با پرسپولیس همراه شود قطعا می توانیم شاهد حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا باشیم.

** انتقاد از برانکو منصفانه نیست
وی تاکید کرد: این روزها انتقادهای عجیبی از برانکو به گوش می رسد که شنیدن آنها به شدت مرا عصبی می کند. زمانی که یک مربی برای دومین فصل توانست پرسپولیس را با 15 امتیاز اختلاف قهرمان کند این نشان از دانش و توانمندی های او دارد و انتقاد از چنین مربی به هیچ وجه منصفانه نیست.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در رابطه با نیمکت نشینی های ادامه دار محسن مسلمان هم یادآور شد: مطمئن باشید مشکل خاصی میان «برانکو» و «مسلمان» وجود ندارد و سرمربی تیم در حال حاضر ترجیح می دهد از این بازیکن در ترکیب خود بهره نبرد.
وی تاکید کرد: بازیکنان سربازان تیم هستند و باید به نظر سرمربی احترام بگذارند. برانکو برای هر بازی تفکر خاصی دارد و سعی می کند از بهترین نفرات خود بهره ببرد.
تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته (دوشنبه) با تساوی مقابل نسف قارشی ازبکستان صعود خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کرد.
ورزشی **9118**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.