خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح 10 طرح عمرانی و کلنگ زنی یک استخر ورزشی در آستارا

افتتاح 10 طرح عمرانی و کلنگ زنی یک استخر ورزشی در آستارابه گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام تسلی نیا رئیس کمیته امداد امام (ره) آستارا عصر یکشنبه در آئین افتتاح همزمان مسکن های مددجویان در روستای عنبران گفت: هر یک از این واحدها بالغ بر 50 متر مربع زیربنا دارد و برای ساخت آنها در روستاهای دربند، عنبران، کانرود و شهر آستارا، 2 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شده و 15 واحد دیگر در حال ساخت است.
وی افزود: 21 هزار و 601 خانوار با چهار هزار و 700 نفر جمعیت، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) شهرستان آستارا هستند.
ایرج شیارکار مدیر جهاد کشاورزی آستارا نیز در آئین افتتاح همزمان سه بند و شبکه هدایت آب در روستای خانه های آسیاب گفت: برای ساخت بند انحراف آب در رودخانه خانه های آسیاب جهت آبیاری 25 هکتار شالیزار، بالغ بر یک میلیارد و 350 میلیون ریال هزینه شده است.
وی افزود: همچنین برای اجرای 2 شبکه فرعی آبیاری در روستاهای عنبران و منصور محله لوندویل با هدف کاهش هدر رفت آب در انتقال به مزارع، بالغ بر چهار میلیارد ریال صرف شده است.
وی اظهار کرد: شهرستان آستارا دارای هفت هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی و شش هزار و 900 بهره بردار است.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا نیز در آئین کلنگ زنی استخر شنای روستای عنبران گفت: این طرح با 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و در زمینی به مساحت 900 متر مربع اجرا می شود.
یونس رنجکش فرماندار آستارا هم در این آئین ها در سخنان جداگانه ای با تبریک دهه مبارک فجر به مردم و مسئولان، توفیق دولت در خدمات رسانی به مردم را از برکات انقلاب اسلامی و خون شهدا دانست.
وی گفت: باید از توان بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های ورزشی استفاده شود و آستارا از ظرفیت خوبی از نظر بخش خصوصی برخوردار است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.