خانه / دسته‌بندی نشده / البرز میزبان برنامه ملی اعزام دانش آموزان کشور به سفر راهیان نور شد

البرز میزبان برنامه ملی اعزام دانش آموزان کشور به سفر راهیان نور شدخسرو ساکی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: افتتاحیه اعزام دانش آموزان کشور به سفر راهیان نور 12 مهرماه سالجاری در کرج برگزار می شود.
وی هدف ازاجرای این برنامه ملی را آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ و ارزش های دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و یادآور شد: این اقدام سازنده در ایجاد روحیه معنویت و اخلاق در دانش آموز نقش بسیار تاثیر گذاری دارد.
وی از اعزام کاروان های راهیان نور به عنوان یک حرکت نمادین در تداعی خاطرات و حماسه آفرینی رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در اذهان عمومی یاد کرد و تصریح کرد: اجرای این برنامه مهم ملی به هر ایرانی یادآوری می کند که امنیت و آرامش جامعه سلامی ایران و جایگاه رفیع کشور در دنیا حاصل ایثار عزیزانی است که جانشان را فدای دین ، انقلاب ، وطن و ولایت کردند.
وی اظهار کرد: در این برنامه دانش آموز ان دختر از استان های همجوار در استان البرز اسکان می یابند و به مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.
وی با اشاره به اینکه در این برنامه ملی، 1000 دانش آموز دختر دوره متوسطه از استان های گیلان، قم ، تهران و شهرستانهای تهران، قزوین و زنجان در قالب کاروان های راهیان نور در البرز گردهم می آیند، خاطر نشان کرد:
در این آیین دانش آموزان بار دیگر با آرمان های امام، شهدا و ولایت تجدید میثاق می کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: با حضور خانواده معظم شهدا، از جمله شهید محمد حسین فهمیده ، مسئولان لشکری ، نظامی ، مدیران دستگاه های اجرایی، دانش آموزان و سایر اقشار مردمی، دانش آموزان دختر مدارس دوره متوسطه با حال و هوایی همانند اعزام های دوران هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیاتی جنگی بدرقه می شوند.
ساکی از راهیان نور بعنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی – تربیتی در جامعه یاد کرد و افزود: با همکاری تنگاتنگی که بین سپاه، بسیج و آموزش و پرورش در این زمینه وجود دارد، تلاش می کنیم ، دانش آموزان در بهترین شرایط اسکان پیدا کنند و با اجرای برنامه های ویژه در 12 مهرماه سال تحصیلی جدید به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب کشور اعزام شوند.
وی گفت: برای افزایش ایمنی ، نظارت و کنترل برنامه ها ی مربوط به اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی کشور ، نشست مشترک قرارگاه راهیان نور دانش آموزی امام حسن عسگری (ع) با حضور سردار فضلی فرمانده این قرارگاه و مسئولان وزارت آموزش و پرورش ، سپاه ، بسیج و آموزش و پرورش البرز در کانون امام علی (ع) برگزار شد.
وی تاکید کرد: برای این برنامه ملی با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب باید برنامه ها و اقدامات با محوریت کیفیت بخشی و تربیتی سازماندهی شود.
لازم به ذکر است ، 600 هزار و 35 دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه از مهر ماه 96 تا اردیبهشت ماه 97 به مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس اعزام می شود.
استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.