خانه / دسته‌بندی نشده / انتشار بیانیه انیمیشن کاران تا رونمایی پوستر دو فیلم و انتخاب یک آهنگساز

انتشار بیانیه انیمیشن کاران تا رونمایی پوستر دو فیلم و انتخاب یک آهنگسازبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، سهراب پورناظری مدتی است که ساخت موسیقی فیلم سینمایی «آستیگمات» را به تهیه کنندگی و کارگردانی مجیدرضا مصطفوی شروع کرده است و به زودی نیز با ضبط و میکس نهایی قطعات ساخته شده، مراحل صداگذاری «آستیگمات» به اتمام خواهد رسید.
مهتاب نصیرپور، محسن کیایی، باران کوثری، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری، حسام محمودی و نیکی کریمی از بازیگران این فیلم هستند.

**جزییاتی از مجمع عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی
مجمع عمومی عادی سالانه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران (نوبت دوم) ساعت 17 روز چهارشنبه بیستم دی ماه 1396 در تالار زنده یاد سیف الله داد خانه سینما واقع در خیابان بهار جنوبی، کوچه سمنان شماره 29 برگزار می شود.
دستور جلسه این مجمع گزارش عملکرد شورای مرکزی، گزارش عملکرد بازرس انجمن، انتخاب اعضای جدید شورای مرکزی، انتخاب بازرس جدید انجمن است.
حضور کلیه اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران (وابسته و پیوسته) با در دست داشتن کارت معتبر انجمن در این مجمع الزامی است.
در اجرای تبصره 1 و 2 ماده 24 آیین نامه انجمن، اعضایی که به هر دلیل امکان حضور در مجمع عمومی را ندارند تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 19 دی ماه فرصت دارند وکالت کتبی خود را به صورت حضوری به منشی انجمن تحویل دهند و یا تصویر آن را از طریق ارسال پست الکترونیکی و یا تلگرام به بازرس انجمن بفرستند.

**پوستر «پل خواب» در آستانه اکران رونمایی شد
پوستر فیلم سینمایی «پل خواب» به کارگردانی اکتای براهنی با طرحی از محمدحسین هوشمندی رونمایی شد.
لوگوی این فیلم سینمایی را ابراهیم حقیقی طراحی کرده است.
این فیلم سینمایی که تهیه کنندگی آن بر عهده جهانگیر کوثری است از 20 دی ماه در سینماهای تهران و شهرستان‌ها روی پرده می‌رود.
«پل خواب» اولین ساخته اکتای براهنی نخستین بار در سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآمد و بعد از 2 سال روی پرده می‌رود.
ساعد سهیلی، هومن سیدی، آناهیتا افشار، شهین تسلیمی و اکبر زنجانپور بازیگران «پل خواب» هستند که بر اساس اقتباسی از رمان «جنایت و مکافات» ساخته شده است.

**درخواست جمعی از اهالی انیمیشن از «آسیفا»
این روزها بحث ها درباره انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفاایران) در بین جامعه انیمیشن کشور مطرح می شود و عده ای از فعالان این عرصه انتقادهایی به عملکرد این نهاد دارند که در نامه ای بخشی از آنها را مطرح کرده اند.
در متن این نامه آمده است: این نامه را جمعی از اعضای جامعه انیمیشن ایران و در میان آنان برخی از قدیمی ترین اعضای آسیفای ایران و بین الملل، جهت پیگیری مسایل معوق مانده آسیفای ایران می نویسند. همه می دانیم که در مجمع عمومی قبلی در 6 مهرماه 1396 تعداد شرکت کنندگان برای برگزاری انتخابات به حد نصاب نرسید و در آن جلسه دغدغه ها و مطالبات اعضای آسیفا مطرح شد و کماکان جهت رفع این مسایل اقدامی عملی صورت نگرفته است. از آنجا که اخیرا هیات مدیره آسیفا در آخرین فراخوان برای مجمع عمومی «عادی» (مورخ سه شنبه 19 دی ماه 1396) از دریافت پیشنهادات برای اصلاح و تغییر اساسنامه آسیفا استقبال کرده و پیشنهاد برگزاری جلسه پیش-مجمع را اگرچه بدون تعیین تاریخ و سازوکار چنین جلسه ای مطرح کرده است- ما امضاکنندگان این نامه به نمایندگی از جمع بزرگتر «دیده بان انیمیشن ایران» درخواست های زیر را از هیات مدیره آسیفای ایران به اطلاع می رسانیم:
مهمترین خواسته این جمع بازگرداندن اساسنامه آسیفای ایران به شکل اولیه و منطبق بر اساسنامه آسیفای بین الملل است. به زعم ما، ‌ تنها در صورت آغاز مجدد آسیفا به شیوه اصلی خود امکان و ضرورت انتخابات مجدد معنی می یابد وگرنه آسیفای فعلی فاقد هرگونه مشروعیت و انتخابات و ادامه فعالیت آن از حیز انتفاع ساقط است.
این تقاضا به 2 دلیل مطرح می شود: ‌اولا چون صنف کارگری انیمیشن ایران اکنون چند ماه است که رسما تشکیل شده و از نظر خانه سینما جایگزین آسیفا شده است، ‌ فعالیت دو نهاد موازی با اساسنامه هایی شبیه به هم بخصوص با دستور کار صنفی از نظر وزارت کار غیرقانونی می باشد بنابراین لازم است هرنوع بند و ماده ای که مبتنی بر فعالیت های صنفی، ‌بیمه کردن اعضا و سایر فعالیت های مشابه باشد از این اساسنامه حذف شود.
ثانیا چون آسیفای ایران در سال های اخیر با تخطی از شرح وظایف اصلی خود -به عنوان سازمانی مردم-نهاد و وابسته به آسیفای بین الملل – به دلایلی که همه می دانیم ‌از هویت و ماهیت مردم نهاد خود به نهادی انتفاعی یا صنفی استحاله یافته است، ‌زمان آن رسیده است که پیش از اخطار برای انحلال آن از سوی آسیفای بین الملل این تغییرات و بلکه بازگشت به اساسنامه اصلی هرچه سریع تر و پیش از اقدام به شکایت جمع «دیده بان» صورت گیرد.
به تبع آن تقسیم اعضا به وابسته و پیوسته که بر اساس فرمت عضویت در خانه سینما پیش از رسمیت یافتن صنف انیمیشن بوده است باید ملغی شده و عضوگیری مجددا اتفاق بیفتد. مسئله بیمه های اعضای فعلی آسیفا نیز باید مورد بحث قرار گیرد: بیمه آن دسته از اعضا که در فرآیند عضوگیری صنف واجد شرایط شمرده می شوند، به صنف منتقل شده و برای سایرین تمهیدات دیگری اندیشیده شود، به گونه ای که آسیفای جدید از این پس – مطابق اساسنامه و شرح وظایف آسیفای بین الملل- مسئولیت بیمه کردن اعضا را نداشته باشد.
درخواست تشکیل جلسه پیش-مجمع جهت انجام این اصلاحات با رای و نظر اکثریت و بررسی مشکلات و دشواری های بازگرداندن یا تغییر اساسنامه و عضویت ها در دستور کار آسیفا قرار گیرد. این نکته ضروری است که در همین جلسه باید گزارشی کامل از تعداد اعضای وابسته و پیوسته فعلی، تعداد بیمه شدگان و اطلاعات مربوط به آنان با جزییات، گزارش مالی مبنی بر نحوه دریافتها و پرداخت های آسیفا در طول شش سال گذشته و سایر نکات ضروری و مهم توسط هیات مدیره آسیفا ارائه شود.
جامعه انیمیشن ایران و جمع «دیده بان» امیدوار است با رسیدگی به درخواست های بسیار روشن و عملی این نامه، ‌هیات مدیره فعلی آسیفا گام مهمی درجهت رفع مشکلات جدی و فوری انیمیشن ایران بردارد.: این اقدام می تواند چه از نظر تسریع در حل مسایل صنفی که اکنون به یاری خداوند متولی مشروعی یافته و چه از نظر بازگرداندن هویت فرهنگی هنری آسیفا به عنوان نهادی شناخته شده و محبوب که بعنوان میراث فرهنگی پرافتخار انیمیشن ایران شناخته می شود، ‌اقدامی کلیدی و تاریخی در این برهه از تاریخ انیمیشن ایران محسوب شود و ما یقین داریم این حسن نیت و خیرخواهی و دغدغه برای بهبود اوضاع در جمیع اعضای جامعه انیمیشن ایران منجمله اعضای محترم هیات مدیره فعلی آسیفای ایران وجود دارد.

**رونمایی از پوستر «فهرست مقدس»
از تازه ترین پوستر انیمیشن سینمایی «فهرست مقدس» به کارگردانی محمدامین همدانی که این روزها در حال اکران است، رونمایی شد.
«فهرست مقدس» یکی از محصولات مرکز اوج کودک و نوجوان است که به گفته کارگردانش محمد امین همدانی، ماجرای هولوکاست را روایت می کند که لابی سعودی و صهیونیستی جلوی اکران های جهانی این اثر را در برخی از کشورهای عربی گرفته است.
این انیمیشن سینمایی از 15 آذر در سینماهای تهران و شهرستان ها در حال اکران است.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.