خانه / دسته‌بندی نشده / انجام بیش از 3 هزار آزمایش دوپینگ در المپیک زمستانی پیونگ چانگ

انجام بیش از 3 هزار آزمایش دوپینگ در المپیک زمستانی پیونگ چانگبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای رسمی آی.او.سی، از این تعداد، یک هزار و 393 آزمایش در طول رقابت ها و یک هزار و 756 آزمایش خارج از رقابت ها گرفته شد.
انجمن جهانی فدراسیون های ورزشی این آزمایش ها را انجام داده است که این تعداد یک رکورد محسوب می شود.
از بین دو هزار و 963 ورزشکار، یک هزار و 615 ورزشکار دستکم یک بار آزمایش دادند که بیانگر آن است 54 درصد آنها مورد آزمایش قرار گرفتند.
این آزمایش ها از اول تا 25 فوریه انجام شد که شامل دو هزار و 261 نمونه ادرار، 594 نمونه خون و 294 گذرنامه بیولوژیکی بود.
بنابه توصیه سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) برگزارکنندگان بازی های پیونگ چانگ از همان نمونه کیت های مورد استفاده در بازی های المپیک تابستانی 2016 ریو استفاده کردند.
برنامه کنترل دوپینگ در پیونگ چانگ شامل آزمایش های هوشمندتر و هدفمندتر بود که به سیستم آزمایشی اصلاح یافته و هوشمند تغییر جهت داده است.
«ریچارد باجت» مدیر علمی و پزشکی کمیته بین المللی المپیک گفت: برای اولین بار در این بازی ها از نظارت ویدیویی در آزمایشگاه سئول به صورت 24 ساعته استفاده کردیم که فیلم آن تا 10 سال بعد از بازی ها نگه داری می شود. بسیاری از کارشناسان بین المللی از جمله کارشناسان وادا در این طرح مشارکت داشتند.
نمونه های آزمایش دوپینگ ورزشکاران تا 10 سال نگهداری می شوند و با ابداع فناوری های جدید تشخیصی ممکن است مورد آزمایش قرار گیرند.
بازی های المپیک زمستانی از 20 بهمن تا ششم اسفند ماه به میزبانی پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار شد.
ورزشی**1584**1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.