خانه / دسته‌بندی نشده / ایران می تواند در ساخت فضاهای ورزشی به قرقیزستان کمک کند

ایران می تواند در ساخت فضاهای ورزشی به قرقیزستان کمک کندبه گزارش خبرنگار ایرنا ، مسعود سلطانی فر ،در حاشیه چهارمین اجلاس وزرای ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی در دیدار با «کانات آمانکولف »، افزود: ایران در زمینه احداث و اجرای پروژه های ورزشی مانند ساخت استادیوم های بزرگ تا ظرفیت 75هزار نفری و سالن های سرپوشیده تا ظرفیت شش هزار نفری تجربیات خوبی داشته که می توانیم از این تجربیات و دانش در کشور شما استفاده کنیم.
وی همچنین از آمادگی کشورمان برای برگزار ی اردوهای مشترک ورزشی خبرداد و گفت : با توجه به ظرفیت های دو کشور امکان همکارهای مشترک بین دو کشور در سطح گسترده وجود دارد
سلطانی فر گفت : بر اساس سیاست دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران، همه ظرفیت های کشور می تواند در اختیار کشورهای دوست و همسایه قرار بگیرد.
وی با اشاره به توانمندی کشورمان در رشته های مختلف ورزشی ، اظهار داشت : می توانیم از طریق در اختیار گذاشتن مربیان و مدرسان به توسعه ورزش در قرقیزستان کمک کنیم .
سلطانی فر گفت : مایلیم از توانمندی های قرقیزستان در رشته هایی که این کشور در آنها سرآمد است ، بهره مند شویم .
وی افزود: در زمینه توانمند سازی جوانان نیز ، تلاش کردیم برای مشارکت جوانان در امور مختلف ،سازمان های مردم نهاد را گسترش بدهیم و دستاوردهای خوبی در سال های اخیر در این مورد داشتیم و با توجه به اشتراکات زیادی که بین جوانان دو کشور وجود دارد ، علاقمند به تعامل بین سازمان های مردم نهاد جوانان دو کشور هستیم .
رئیس سازمان دولتی امور جوانان و ورزش قرقیزستان ، نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و قرقیزستان در حوزه ورزش به ویژه کشتی بسیار صمیمانه است .
«کانات آمانکولف »، افزود: دستاوردهای ورزشکاران ایرانی در رشته های مختلف نشانگر توجه دولت ایران به توسعه وزرش است .
وی افزود: ما آماده تبادل تجربه با ایران هستیم ،همچنین مایلیم از توانایی های ایران در زمینه ایجاد زیر ساخت های ورزشی بهره مند شویم .
این مقام قرقیزستانی از ورزشکاران ایران برای حضور در مسابقات جهانی عشایر که سپتامبر 2018 در قرقیزستان برگزار می شود ، دعوت کرد.
چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی امروز در باکو شروع شد و تا فردا ادامه دارد .
این اجلاس محیطی برای هم اندیشی و هم افزایی ظرفیت های حوزه ورزش و جوانان در بین کشورهای اسلامی است .
آساق *337* 1579انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.