خانه / دسته‌بندی نشده / ایران و عراق دیدار دوستانه فوتبالی در کربلا برگزار می کنند

ایران و عراق دیدار دوستانه فوتبالی در کربلا برگزار می کنندبه گزارش روز سه شنبه ایرنا، تاج در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الفرات عراق با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران از لغو تحریم بازی بین المللی در ورزشگاه های عراق حمایت می کند، تصمیم فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در این زمینه را منطقی ترین تصمیم توصیف کرد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بطور قطع به عراق در این مسئله کمک خواهد کرد.
وی ضمن ستایش از دستاوردهای ‘عبد الحسین عبطان’ وزیر ورزش و جوانان عراق گفت: بازسازی زیر ساختهای ورزشی عراق در سالهای اخیر نقش به سزائی در لغو ممنوعیت بازی های بین المللی در این کشور ایفا کرده است.
وی افزود: عبطان وزیر ورزش و جوانان تلاش های بی وقفه ای در بازگشائی و افتتاح استادیوم های ورزشی داشته است.
تاج دو استادیوم کربلا و نجف اشرف را در آسیا منحصر به فرد دانست و گفت: این ها بهترین استادیوم های ورزشی در آسیا محسوب می شوند.
وی گفت: بازی کردن تیم ایران با تیم عراق مایه افتخار ماست و در آینده نزدیک تیم فوتبال جوانان ایران برای انجام بازی دوستانه عازم کربلای معلا می شود.
تاج گفت ما از تلاش های عراق برای لغو ممنوعیت برگزاری مسابقات حمایت می کنیم و این امر را وظیفه خود می دانیم و آماده ایم در مسابقات دوستانه با عراق شرکت کنیم تا زمینه لغو ممنوعیت از تمام استادیوم های عراق فراهم شود.
تاج پیشتر درباره توافق های میان دو کشور در حوزه ورزش، گفته بود: توافقی حاصل شده تا مسابقات فوتبال دوستانه بین تیم های ملی ایران و عراق در روزهای (فیفا دی) برگزار شود، علاوه بر این، قرار است در آینده نزدیک توافق همکاری با فدراسیون فوتبال عراق امضا شود.
سرانجام پس از چند سال تلاش و رایزنی، فیفا تحریم برگزاری بازی های المللی در چند ورزشگاه عراق را لغو کرد.

**تحریم ورزشی عراق
برگزاری مسابقات بین المللی در ورزشگاه های عراق از حدود 15 سال پیش و در پی بروز ناامنی های ناشی از اشغال این کشور از سوی آمریکا و تبعات آن ممنوع شد.
بخشی از این تحریم ها پس از چند سال تلاش و رایزنی عراق لغو شد و فیفا در نشست اواخر اسفندماه سال 96 خود در کلمبیا تحریم ورزشگاه های بصره، کربلا و اربیل برای برگزاری مسابقات بین المللی را برداشت.
فیفا پیش تر با کاهش تحریم های بین المللی اجازه برگزاری مسابقات دوستانه بین المللی در این سه ورزشگاه عراق را صادر کرده بود.
پرونده بغداد همچنان در دست بررسی است و فیفا گفته است بدلیل دیر رساندن آن فرصت کافی برای بررسی و اعلام نتیجه در جلسه اسفندماه را نداشته است.
خاورم**380انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.