خانه / دسته‌بندی نشده / بازتاب پیروزی ایران مقابل مراکش در AFC

بازتاب پیروزی ایران مقابل مراکش در AFCبه گزارش ایرنا، ای اف سی روز شنبه با درج این خبر نوشت: «کارولوس کی روش» سرمربی پرتغالی ایران که این تیم را برای دومین دوره پیاپی به جام جهانی رسانده است، بازیکنانش را به خاطر پیروزی در این بازی نفس گیر تحسین کرد.
در این دیدار ملی پوشان ایران مجبورشدند برای رسیدن به گل پیروزی بخش تا دقایق پایانی زمان های تلف شده نیمه دوم بازی صبر کنند و سرانجام با گل به خودی «عزیز بوهادوز» مدافع تیم مراکش پاداش صبر خود را گرفتند.
سرمربی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران پیروزی 1- صفر تیمش را مقابل مراکش در نخستین دیدار مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه؛ حاصل نوع نگرش شاگردانش دانست و نسبت به آن ابراز رضایت کرد.
کی روش در این باره اظهار داشت: این پیروزی حاصل سختکوشی، هوش، انسجام و نگرش فوق العاده بازیکنان بود.
در این دیدار تیم ملی مراکش در بیشتر زمان های بازی مالکیت توپ و زمین را در اختیار داشت، اما دفاع جانانه و بی نقص تیم ملی ایران موجب بسته نگاه داشتن دروازه شان شد.
ضربه آزاد مواج «احسان حاجی صفی» از جناح چپ دروازه مراکش با اشتباه بوهادوز وارد دروازه خودی شد و ضربه تمام کننده را به قلب شیرهای اطلس نشاند.
ایرانی ها به رغم اینکه تنها 32 درصد از مالکیت توپ را در اختیار داشتند، اما در نهایت موفق شدند سه امتیاز حساس این بازی را به حساب خود واریز کنند.
این در حالیست که دستیار سال های دور «سر الکس فرگوسن» با تمجید فراوان از شاگردانش برای غلبه بر تیمی مستعد همچون مراکش، تصریح کرد: مراکش تیم فوق العاده ای است و بازیکنان فوق العاده ای نیز در اختیار دارد؛ اما بچه های من خارق العاده بودند؛ آن ها مستحق این پیروزی هستند و من خوشحالم و افتخار می کنم که سرمربی آنان هستم.
تیم ملی ایران که با هدف نخستین راه یابی به دور حذفی جام جهانی پا به روسیه گذاشته است، تمرکز خود را برای روز بازی های گروه (بی) و مواجهه با اسپانیا که طبق برنامه چهارشنبه برگزار می شود؛ معطوف کرده است.
تیم ملی اسپانیا نیز در نخستین بازی خود، در یک بازی هیجان انگیز مقابل پرتغال که با هت تریک «کریستیانو رونالدو» فوق ستاره پرتغالی ها همراه بود؛ با نتیجه 3 – 3 متوقف شد.
ورزشی**3991**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.