خانه / دسته‌بندی نشده / بازی های بومی محلی در دشتی بوشهر برگزار شد

بازی های بومی محلی در دشتی بوشهر برگزار شدبه گزارش ایرنا، عبدالله نادری روز پنجشنبه در جشنواره بازی های بومی و محلی دختران در ورزشگاه تختی خورموج افزود: این انقلاب حاصل تلاش و فداکاری های همه ملت ایران است و همه ما وظیفه داریم از این نظام پاسداری کنیم .
وی با اشاره به اینکه هرکسی و با هر مسئولیتی می بایست به این نظام خدمت کند تاکید کرد: یکی از عرصه های خدمت به مردم و نظام ، خدمت در زمینه ورزش دانش آموزی است چرا که هر چه درزمینه ورزش پیشرفت کنیم، بدن های قوی و سالم تری خواهیم داشت و به تبع آن در زمینه علمی هم بیشتر پیشرفت می کنیم .
سرپرست فرمانداری دشتی به بحث نشاط اجتماعی به عنوان یکی ازمباحث مهم دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود :درجامعه ای که نشاط و امید به آینده وجود نداشته باشد،نباید از آن انتظاری از پیشرفت داشت.
رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز افزود :در دنیای امروزکه بازی های اینترنتی آسیب های جدی به فرزندان ما زده است، بازی های بومی و محلی علاوه بر ایجاد محیطی برای تفریح و نشاط می تواند عامل مهمی برای افزایش تعاملات و مشارکت های اجتماعی شود.
مدیر مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت:برگزاری بازی های بومی محلی بعنوان عامل مهم افزایش نشاط و پویایی اجتماعی از برنامه های محوری این مدیریت است.
احمد طیبیان مجرد افزود:شهرستان دشتی یکی مراکز پیشتاز در احیا این گونه بازی ها در استان و کشور است به طوری که این شهرستان چندین دوره میزبان جشنواره های ورزش های بومی و محلی استانی بوده است .
وی اضافه کرد: در این حشنواره 800 نفر از دانش اموزان دختر در 12 رشته از بازی هاب بومی و محلی شهرستان شرکت کردند و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
شهرستان دشتی با 86 هزار جمعیت در 80 کیلومتری حنوب بوشهر واقع است.
7206/ 6045**خبرنگار: علی اشکو**انتشاردهنده:اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.