خانه / دسته‌بندی نشده / برترینهای جشنواره اروند مشخص شدند

برترینهای جشنواره اروند مشخص شدند



به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران مرتضی نعمت‌زاده معاون فرهنگی و گردشکری منطقه آزاد اروند در این آیین اروند را یک منطقه بین‌المللی توصیف کرد که نیازمند سینما به‌ عنوان زبانی بین‌المللی‌ است.
وی ادامه داد: امروز سینمای ایران نشان داده است که می‌تواند در عرصه بین‌المللی موفق باشد و امیدوارم که سینمای ما روزی یکی از سرآمدان سینمای جهان باشد.
در ادامه این مراسم سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران اظهار کرد: برای من حضور در خوزستان یک افتخار است، چراکه شهدای عزیزی در این خاک ارزشمند جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
وی ادامه داد: این جشنواره با کیفیت مطلوبی برگزار شد و لازم است از مردم آبادان و همه هنرمندانی که در آن شرکت کردند، تشکر کنم.
موسوی بر سیاست تمرکززدایی انجمن تأکید کرد و گفت: تمام تلاش‌مان این است که در سال آینده بودجه بیشتری به دفاتر انجمن در سراسر کشور اختصاص دهیم.
در ادامه این مراسم جوایز برندگان بخش عکس، فیلمنامه و فیلم جشنواره «اروند» به شرح زیر اهدا شد:

بخش عکس

لوح تقدیر و مبلغ 5٫000٫000 ریال به محمد همتی برای عکس گلدانی در دریا از چابهار اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ 5٫000٫000 ریال به ایرج حسین‌پور برای عکس بادبادک فروش از بوشهر تعلق گرفت.
لوح تقدیر و مبلغ 10٫000٫000 ریال به عنوان بهترین استعداد جوان به زهرا نادری از نیشابوربرای عکس کودکی اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ 10٫000٫000ریال به عنوان عکس سوم به مهران میرزایی از مشهد رسید.
دیپلم افتخار و مبلغ 15٫000٫000 ریال به عنوان عکس دوم را مهران میرزایی از مشهد برای عکس قطار از آن خود کرد.
سیدمحمدصادق حسینی از شیراز برای عکس باران تندیس جشنواره و مبلغ 20٫000٫000 ریال را به عنوان عکس اول به خود اختصاص داد.
در بخش مجموعه عکس، لوح تقدیر و مبلغ 5٫000٫000 ریال به کوروش سنایی از آبادان برای مجموعه عکس آبادانی‌هااهدا شد.
مجموعه عکس «خوزستان غبار فراموشی» اثر مسعود محمدی از اندیمشک، تندیس جشنواره و مبلغ 25٫000٫000 ریال را به عنوان بهترین مجموعه عکس دریافت کرد.

بخش فیلمنامه:
لوح تقدیر و مبلغ 5٫000٫000 ریال به امیدعلی جلیل از آبادان برای فیلمنامه‌های: رقص نی و کمی جا اهدا شد.
لوح تقدیر و مبلغ 5٫000٫000 ریال به حسین حسین‌زاده جهرمی از جهرم برای فیلمنامه گربه‌های گرسنه تعلق گرفت.
لوح تقدیر و مبلغ 10٫000٫000 ریال به عنوان نفر سوم به ایمان مسگرزاده ازاهواز برای فیلمنامه روز بعد از فردا اهدا شد.
دیپلم افتخار و مبلغ 15٫000٫000ریال به عنوان نفر دوم به محسن شیرزایی از زاهدان برای فیلمنامه در جستجوی تختک نشینها اهدا شد.
به عنوان نفر اول، تندیس جشنواره و مبلغ 20٫000٫000 ریال جایزه نقدی را فاطمه اشعری از اهواز برای فیلمنامه حلقهدریافت کرد.
تندیس جشنواره ومبلغ 20٫000٫000 ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی مشترکاً به امیرمسعود سهیلیاز مشهد برای فیلمنامه فیلمرغ و مصیب حنایی از شیراز برای فیلمنامه بچه اختصاص یافت.

بخش فیلم:
در بخش پژوهش فیلم مستند، تندیس جشنواره و مبلغ 25٫000٫000 ریال به محمد عبداللهی از بیرجند برای فیلم ساروُاهدا شد.
در بخش فیلمنامه تندیس جشنواره و مبلغ 25٫000٫000 ریال به مختار عباسی و مرجان خسروی از شوشتر برای فیلم چهارشنبه سوری تعلق گرفت.
در بخش تصویربرداری دیپلم افتخار و مبلغ 10٫000٫000 ریال به رامین راستجو از بندرعباس برای فیلم هیچ چیز مهم نیست اهدا شد.
در این بخش سیدمحمدرضا سجادیان از رفسنجان برای فیلم چله نشین تندیس جشنواره و مبلغ 25٫000٫000 ر جایزه نقدی را از آن خود کرد.
در بخش تدوین تندیس جشنواره و مبلغ 25٫000٫000 ریال به اسماعیل علیزاده از رفسنجان برای فیلم آریو والیبال؟! اهدا شد.
در بخش صدا، تندیس جشنواره و مبلغ25٫000٫000 ریال به جمال دهقان و زهره علی‌اکبری از رفسنجان برای صدابرداری و صداگذاری فیلم چله نشین اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم پویانمایی تندیس جشنواره و مبلغ 30٫000٫000 ریال به الهام طرقی از نیشابور برای فیلم هیچکس تعلق گرفت.
در بخش بهترین فیلم مستند، سجاد ایمانی از نورآباد ممسنی برای فیلم جوکر تندیس جشنواره و مبلغ 30٫000٫000 ریال را به خود اختصاص داد.
در بخش بهترین فیلم تجربی هیئت داوران هیچ فیلمی را شایسته تندیس بهترین فیلم ندانست و دیپلم افتخار و مبلغ 10٫000٫000 ریال را به آرش امیری از گناباد برای فیلم سمفونی شماره 10 اهدا کرد.
در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی تندیس جشنواره و مبلغ 35٫000٫000 ریال به نگین امین‌زاده از شیراز برای فیلم بایرن مونیخ اهداشد.
در بخش استعداد جوان تندیس جشنواره و مبلغ 20٫000٫000 ریال به ﺳﻴﺪﻣﺼﻄﻔﯽ ﻓﺨﺎﺭی ﻧﻴﺮی از یزد برای فیلم مستند داستان عروسک ها تعلق گرفت.

بخش تقدیر ویژه هیأت داوران:
دیپلم افتخار و مبلغ 10٫000٫000 ریال به ژیلا شاهی از مشهد برای بازی در فیلم داستانی جایی برای آرامش اهدا شد.
دیپلم افتخار مبلغ 10٫000٫000 ریال به امیررضا فرامرزی از شوشتر برای بازی در فیلم داستانی چهارشنبه سوری تعلق گرفت.
دیپلم افتخار و مبلغ 10٫000٫000 ریال به رضا قادری از شیراز برای طراحی صحنه و لباس فیلم داستانی یک روز بعد اهدا شد.
دیپلم افتخار و مبلغ 10٫000٫000 ریال به علی شهابی‌نژاد از آبادان برای نگاه پویا و دغدغه‌مند فیلم مستند روز زرد اختصاص یافت.

جایزه بزرگ جشنواره:
امید میرزایی از رفسنجان تندیس جشنواره و مبلغ 50٫000٫000 ریال جایزه بزرگ جشنواره را برای فیلم چله نشین از آن خود کرد.
در پایان این مراسم از مجید عیدان دبیر جشنواره و مدیر انجمن سینمای جوانان آبادان به پاس سال‌ها تلاش در عرصه فیلم کوتاه قدردانی به عمل آمد.
پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اروند از سوم دیماه در آبادان گشایش یافت و این جشنواره سه روز به طول انجامید.
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار: محسن بهاروند



انتهای پیام /*










پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.