خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری جشن دانش آموختگی 270 دانشجو معلم در استان البرز

برگزاری جشن دانش آموختگی 270 دانشجو معلم در استان البرزنصراله صالحی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این جشن در گفت و گو با ایرنا افزود: دومین جشن دانش آموختگی دوره دانشجویی فرهنگیان البرز به منظور پاسداشت از مقام و نقش معلم در جامعه، سوگند یاد کردن گروهی در راه گام برداشتن در مسیر تعلیم و تربیت کشور برگزار شده است.
وی اظهار کرد: از سال 1391 دانشگاه فرهنگیان البرز در دو مرکز امیرکبیر ویژه بانوان و حکیم الوالقاسم فردوسی ویژه آقایان در استان البرز فعالیت خود را آغاز کردند.
وی اظهار کرد: این دانشگاه با هدف تربیت نیروی انسانی توانمند از نظر علمی – مهارتی برای تدریس در مدارس کشور و ارتقای سطح دانش تخصصی معلمان شاغل در پایه های مختلف تحصیلی فعالیت خود در ایران اسلامی تاسیس شده است.
وی با اشاره به تدریس رشته های مرتبط با نظام تعلیم و تربیت کشور در دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان شد: در دانشگاه فرهنگیان البرز رشته های مختلفی از جمله علوم تربیتی ، ریاضی ، فیریک ، شیمی ، معارف اسلامی ، عربی و جغرافیا تدریس می شود.
رئیس مرکز امور پردیس دانشگاه های فرهنگیان البرز ادامه داد: در اولین دوره 175 دانشجوی خواهر و 55 برادر از مراکز امیر کبیر و حکیم ابوالقاسم فردوسی این استان فارغ التحصیل شدند.
صالحی گفت: شغل معلمی در جامعه ارزش و جایگاه ویژه ای دارد زیرا به فرزندان ایران زمین علم آموزی ، مسائل تربیتی و مهارت های زندگی را یاد می دهند.
وی یادآور شد: فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند تا در عرصه تعلیم و تربیت در میهن اسلامی ایران خدمت کنند.
رئیس مرکز امور پردیس دانشگاه های فرهنگیان البرز ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان مهمترین ماموریت را در بین دانشگاه های کشور و آموزش عالی بر عهده دارد و این، مورد تایید و تصریح مقام معظم رهبری ‘مدظله العالی ‘ است.
صالحی گفت: فضای کالبدی دانشگاه فرهنگیان البرز فرسوده است و نیاز به بهسازی دارد تا دانشجویان در فضا یی مناسب با امکانات لازم به تحصیل بپردازند.
وی افزود: دانشگاهی که به دلیل ماموریت ملی خود باید از نظر امکانات در سطح بهترین دانشگاه های کشور باشد نیاز به سرمایه گذاری های گسترده تری دارد.
وی بیان کرد: در این جشن فارغ التحصیلان بار دیگر با امام راحل و شهدای گرانقدر به ویژه معلمان و دانش آموزان شهید استان البرز تجدید میثاق می کنند.
در این جشن خانواده دانشجو معلمان فارغ التحصیل شده از دانشگاه فرهنگیان البرز نیز حضور داشتند.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.