خانه / دسته‌بندی نشده / بسکتبال زنان ایران به دنبال کسب مقام در بازی های آسیایی است

بسکتبال زنان ایران به دنبال کسب مقام در بازی های آسیایی استبه گزارش روز جمعه ایرنا، فریده شجاعی در پایان مسابقات سوپر لیگ بسکتبال زنان در جمع خبرنگاران افزود: کادر فنی بسکتبال در تمام رده های سنی مشخص شده و پس از تایید نهایی ظرف یکی دو روز آینده اعلام خواهیم کرد‌.
وی افزود: سال آینده سه رویداد مهم بازیهای آسیایی چین را در اردیبهشت ماه، جهانی فیلیپین را 18در خرداد و بازیهای آسیایی جاکارتا را در مهر ماه پیش رو داریم که از کمیته ملی المپیک درخواست کردیم در صورت امکان به جز تیم 3 نفره، تیم 5 نفره نیز در بازیهای جاکارتا شرکت کنند.
شجاعی خاطرنشان کرد: چون امسال مجوز حضور زنان با حجاب در تورنمنت های بین المللی تصویب شده است ما این فرصت را داریم که خود را در دو رقابت قبل از بازیهای آسیایی محک بزنیم تا تیم خوبی را راهی این بازیها کنیم.
وی اضافه کرد: چون نگاه کمیته ملی المپیک مدال آوری در بازیهای آسیایی جاکارتاست، هر چند ما پیشنهاد حضور تیم 5 نفره خود را به این بازیها دادیم شاید به خاطر این مساله تنها تیم 3 نفره اعزام شود.
شجاعی در پاسخ به این پرسش که آیا به کسب مدال در جاکارتا امیدوار هستید، اظهار کرد: تمام تلاشمان بر این است تا با تدارکات خوبی که در سال آینده برای تیم بسکتبال بانوان پیش بینی کردیم روی سکو قرار بگیریم.
وی پیرامون این پرسش که آیا برنامه ای برای جذب مربی خارجی دارید یا خیر خاطرنشان کرد: برنامه برای جذب مربی خارجی تمام عیار داریم نه مربی معمولی. اگر نتوانیم مربی خوب خارجی جذب کنیم از مربیان داخلی بهره خواهیم گرفت‌.
نایب رئیس بانوان بسکتبال همچنین گفت: در حال حاضر کادر فنی زیر 16سال را نیز مشخص کردیم که هنوز تایید نهایی نشده است و بزودی کادر فنی این رده سنی نیز مشخص خواهد شد.
وی درباره انتقاد مربیان سوپرلیگ از داوران اظهار کرد: برای شرکت در بازیهای باشگاههای غرب آسیا کنفدراسیون آسیا از ما خواستند دو داور معرفی کنند که ما همزمان با اعزام دو تیم قهرمان و نایب قهرمان سال قبل دو داور هم به این بازیها اعزام خواهیم کرد. همچنین در جهت تقویت داوران بنا داریم کلاسهای بین المللی برای زنان نیز برگزار کنیم.
در آخرین روز از رقابتهای سوپر لیگ بسکتبال بانوان که امروز در سالن بسکتبال آزادی برگزار شد دو تیم گاز و ساسان کرمان برای کسب عنوان سومی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این دیدار، تیم گاز توانست با نتیجه ۶۸ بر ۶۵ تیم ساسان کرمان را شکست دهد و در جایگاه سوم سوپر لیگ بانوان قرار بگیرد.
پیشتر پالایش نفت آبادان عنوان قهرمانی این دوره از لیگ را از آن خود کرده بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1828**1293 /1449انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.