خانه / دسته‌بندی نشده / بهره برداری از 3 هزار خانه ورزشی روستایی تا سال آینده

بهره برداری از 3 هزار خانه ورزشی روستایی تا سال آیندهغلامرضا شعبانی بهار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات تجهیز خانه های روستایی از سال 96 با هدف کشف استعدادهای ورزشی و پرکردن اوقات فراغت جوانان روستاهای کشور در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت که از 2 هزار و 300 خانه ورزشی در سال گذشته، یک هزار و 400 خانه تجهیز و بهره برداری شد.
وی ادامه داد: از این تعداد 900 خانه ورزشی هم تا پایان تیر ماه سال 97 مورد بهره برداری قرار می گیرد که برای این تعداد خانه های روستایی ٩٠ میلیارد ریال اعتبار مشترک از سوی وزارت ورزش و جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر اختصاص یافت.
معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین اظهار کرد: سه هزار خانه روستایی دیگر نیز تا پایان سال عمرانی 97 و با اعتبار١٢٠ میلیارد ریال با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر تجهیز و بهره برداری خواهند شد.
شعبانی بهار درباره نهایی شدن 40 طرح ورزشی در سال 97 برای توسعه ورزش همگانی در کشور یادآور شد: بخشی از این طرح ها شامل برگزاری جشنواره و همایش ها، المپیادهای ورزشی، پیاده روی، تجهیز خانه های ورزش روستایی، دانش افزایی و تقویت زیر ساخت های ورزشی این رشته نظیر جاده تندرستی است. همچنین نخستین شورای ورزش همگانی سال 97 در اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود.
این نشست هر سال 2 بار و به ریاست وزیر ورزش و جوانان و با هدف هماهنگی دستگاه های مختلف برای توسعه ورزش همگانی برگزار می شود.
ورزشی**9250**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.