خانه / دسته‌بندی نشده / بودجه امور جوانان از حوزه ورزش جدا شود

بودجه امور جوانان از حوزه ورزش جدا شودعلی رضایی، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا سیاستگذاری در زمینه بودجه جوانان را نیازمند بازنگری و اصلاح دانست و اظهار داشت: به دلیل مستقل نبودن بودجه جوانان و تداخل آن با امور ورزش، شاهد برخی بی نظمی هادر بودجه جوانان هستیم.
وی افزود: دولت در سال 97 بر اساس سیاست های کلی نظام، بودجه جوانان در حوزه های اجرایی را به دستگاه های متولی سپرده است و به عنوان مثال 120هزار میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار داده است.
رضایی، در بخش دیگری از مطالب خود به اهمیت راه اندازی خانه جوان در مناطق مختلف این استان اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه خانه جوان به عنوان مکانی امن برای جوانان است به همین سبب باید در بهترین نقطه از شهر ساخته شود تا جوانان در استفاده از تسهیلات و امکانات آن با مشکل رو به رو نشوند.
وی، با بیان اینکه در سال جاری 6 خانه جوان در استان فارس احداث خواهد شد، گفت: عمده ترین مشکل ما برای ساخت خانه جوان در شهرستان ها، برخی جانمایی های غیر اصولی از سوی دستگاه ذی ربط است از این رو انتظار داریم مکان در نظر گرفته شده متناسب با شان و جایگاه جوانان باشد.
رضایی اضافه کرد: از دیگر مشکلات فرا روی ما برای ساخت خانه جوان این است که شهرداری ها اسناد زمین را انتقال دائمی نمی دهند و وزارت ورزش و جوانان هم بر روی زمینی که سند به نامش نباشد، سرمایه گذاری نمی کند.
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس همچنین در قسمت دیگری از سخنان خود در مورد عملکرد این معاونت در سال 96 گفت: پارسال با توجه به سیاست دولت تدبیر امید، تمام برنامه ها با محور توانمند سازی و افزایش روحیه امید در جوانان در این استان برگزار شد که از جمله آنها می توان به برگزاری هشت برنامه در شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام و برپایی مجمع ملی جوانان اشاره کرد.
رضایی ادامه داد: امسال نیز به مناسبت هفته جوان که از هشتم اردیبهشت ماه جاری آغاز می شود، برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی در استان فارس برگزار خواهد شد.
یازدهم شعبان روز ولادت فرخنده حضرت علی اکبر (ع) در تقویم رسمی کشور به عنوان روز جوان نامگذاری شده که سرآغاز هفته ای با همین نام است.
حضرت علی اکبر فرزند امام حسین (ع) است.
7368 /6118انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.