خانه / دسته‌بندی نشده / تجربه و جوانی ستون‌های دفاع تیم ملی فوتبال ایران

تجربه و جوانی ستون‌های دفاع تیم ملی فوتبال ایرانبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، «علیرضا بیرانوند» دروازه‌بان شماره یک تیم فوتبال پرسپولیس است که از وی به عنوان شانس نخست سنگربانی تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه یاد می شود. بیرانوند فوتبال خود را از تیم های پایه شروع کرد و در نخستین سال های دهه 90 با تیم نفت تهران به اوج خود رسید.
او هم اکنون دروازه‌بان نخست تیم فوتبال پرسپولیس تهران است که 18 بازی ملی و 2 گل خورده در کارنامه دارد. یکی دیگر از دروازه‌بانان حاضر در لیست تیم ملی فوتبال کشورمان «رشید مظاهری» دروازه‌بان نخست تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان است. مظاهری 29 ساله نخستین بازی ملی خود را برای ایران در تاریخ پنجم فروردین 1395 مقابل تیم ملی هندوستان انجام داد.
«امیر عابدزاده» تنها لژیونری است که در پست دروازه بانی در لیست کی روش حضور دارد. لژیونری که از ابتدای جوانی حضور در آمریکا و اروپا را تجربه کرده و حالا عضو تیم «ماریتیمو» پرتغال است. این دروازه‌بان جوان با وجود بازی‌های کم در این تیم پرتغالی، نمایش خوبی از خود به جا گذشت که کی‌روش را مجاب به دعوت از آن به تیم ملی کرد.
اما در خط دفاعی حکایت متفاوت تر از پست دروازه بانی است زیرا کی روش در این پست در کنار جوانگرایی، مدافعان باتجربه را نیز مدنظر داشته است. سرمربی پرتغالی تیم ملی برای تقویت خط دفاعی از «پژمان منتظری» بازیکن باتجربه تیم فوتبال استقلال تهران دعوت به عمل آورده است. منتظری تا پیش از این 41 بازی ملی و 2 گل زده را در کارنامه داشت وی همچنین چندین بار با تیم های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده است.
شماره چهار استقلال تهران از دیگر گزینه های دفاعی کی روش برای جام جهانی 2018 روسیه است. «روزبه چشمی» اولین بازی خود را مقابل کره جنوبی در سئول انجام داد و در دیدار تدارکاتی برابر ازبکستان که شب گذشته (شنبه) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تک گل ایران را به ثمر رساند.
البته این مربی پرتغالی در خط دفاعی خود از بازیکنان شاغل در لیگ های خارجی غافل نشده است. یکی از مدافعان لژیونر کشورمان «مرتضی پورعلی گنجی» است. نام وی از نفت تهران بر سر زبانها افتاد و توانست در جام ملت های آسیا در سال 2015 عملکرد مناسبی داشته باشد. مدافع ایرانی باشگاه «السد» قطر 25 بازی ملی و 2 گل زده در کارنامه خود دارد.
در کنار پورعلی گنجی «میلاد محمدی» دیگر مدافع لژیونر حاضر در لیست تیم ملی فوتبال ایران است. این بازیکن که در تیم «اخمت کروژنی» روسیه عضویت دارد تاکنون 14 بار برای تیم ملی فوتبال کشورمان به میدان رفته است. دیگر لژیونر خط دفاعی ایران در جام جهانی 2018 روسیه «رامین رضائیان» بازیکن «اوستنده» بلژیک است که در کارنامه خود 24 بازی ملی و 2 گل زده دارد. این بازیکن در پست دفاع راست به میدان خواهد رفت.
کارلوس کی روش در این خط هم بازیکنان جوان و تازه واردی نیز دارد که تعداد بازی های ملی آنان کمتر از عدد 10 است. «محمدرضا خانزاده» مدافع تیم پدیده یکی از این جوانان است. وی تنها هشت بازی ملی در کارنامه دارد. دیگر مدافع جوان لیست کی روش برای جام جهانی 2018 روسیه «سید مجید حسینی» مدافع استقلال تهران است که تاکنون تنها سه بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرده است. او در سال۹۶ اولین بار توسط کارلوس کی روش به تیم ملی ایران دعوت شد.
اما مهمترین نکته لیست کی روش در خط دفاع، دعوت از «علی قلی زاده» می باشد. او یکی از بازیکنانی است که در فصل جازی توانست بازی های درخشانی از خود به نمایش بگذارد و آمار 2 گل زده در یک بازی ملی را در کارنامه خود ثبت کند.
تیم ملی فوتبال کشورمان در این مسابقات در گروه دوم با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال همگروه است و دیدارهای خود برابر این تیم ها را به ترتیب در روزهای 25 خرداد، 30 خرداد و 4 تیرماه برگزار می کند.
ورزشی**2052**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.