خانه / دسته‌بندی نشده / تمامی اعتبار یک درصد ادارات استان مرکزی به امر ورزش جذب شده است

تمامی اعتبار یک درصد ادارات استان مرکزی به امر ورزش جذب شده استفتح الله حقیقی روز جمعه در حاشیه بازدید از المپیاد ورزش های همگانی در محلات در جمع اصحاب رسانه، افزود: برابر قانون باید یک درصد از اعتبار ادارات و دستگاه های دولتی برای تقویت بنیه هیات های ورزشی، توسعه ورزش های همگانی، بهبود امکانات پارک ها و فضای عمومی و تشویق و ترغیب ورزشکاران تخصیص شود که این مهم امسال در استان مرکزی به طور کامل محقق شده است.
وی ادامه داد: تخصیص و جذب این اعتبارات به پشتیبانی از ورزش همگانی استان کمک می کند و نوعی سرمایه گذاری در حوزه سلامت ، نشاط اجتماعی و تقویت بنیه فرهنگی و اخلاقی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: خانه جوان اراک به عنوان مرجع و کانون پیگیری امور آموزشی و رسیدگی به مشکلات جوانان با جدیت دنبال شده و تا پایان بهمن ماه امسال راه اندازی می شود.
حقیقی افزود: تشکیل خانه جوان نقش مهمی در مهارت آموزی، پرورش فکری و مهارتی و توانمند سازی نسل جوان استان به عنوان نیروهای مولد و اثرگذار در امور توسعه محور دارد.
وی ادامه داد: خانه جوان در همه مناطق استان مرکزی سال آینده دایر می شود تا از فکر و توانایی جوانان شایسته به درستی در امور استفاده شود.
معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: ورزش کردن موجب بالا بردن سطح سلامت، شور و شعف در بین آحاد مردم می شود که این امر زمینه ساز حرکت به سوی توسعه است.
حقیقی با تاکید بر تاثیر به سزای ورزش بر سلامت جسم و روح، افزود: بر همین اساس بخش مهمی از برنامه های هفته فرهنگی در شهرستان ها به ورزش اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: باید با برنامه ریزی ورزش های همگانی را ترویج داد و به ویژه در هفته های پایانی سال این برنامه ها برای توسعه ورزش همگانی افزایش یابد تا باعث شور و نشاط در بین آحاد جامعه به ویژه جوانان شود.
همزمان با نهمین روز از دهه فجر جشنواره فرهنگی ورزشی و المپیاد ورزش های همگانی در محلات برگزار شد.
در این جشنواره فرهنگی ورزشی ورزشکاران در 13 رشته با یکدیگر رقابت کردند و ضمن تجلیل از نفرات برگزیده مسابقات به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب 39 جایزه به قید قرعه بین ورزشکاران توزیع شد.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی دارای 55 هزار نفر جمعیت است.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.