خانه / دسته‌بندی نشده / توسعه ورزش اصیل ایرانی در کره جنوبی

توسعه ورزش اصیل ایرانی در کره جنوبیبه گزارش ایرنا، فعالیت این رشته ورزشی در کره جنوبی زمانی آغاز شد که کنفدراسیون آسیایی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی دفتر خود را بهار سال 95 در «بوسان» دومین شهر پرجمعیت این کشور تاسیس کرد و طی حکمی از سوی «محسن مهرعلیزاده» رییس فدراسیون بین المللی این ورزش، «سیونگ لی» به عنوان رییس کنفدراسیون آسیایی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی منصوب شد.
در حال حاضر به غیر از ایران، 24 کشور دیگر از جمله لبنان، تایلند، هند، اندونزی، نپال، کره جنوبی، سریلانکا، چین تایپه، پاکستان، بنگلادش، سوریه، تاجیکستان، ژاپن، مغولستان، افغانستان، عراق، ازبکستان، چین، ترکمنستان، هنگ کنگ، قرقیزستان، مالزی، فیلیپین و سنگاپور عضو کنفدراسیون آسیایی این ورزش هستند که این موضوع ظرفیت لازم را برای حضور آن در بازی های آسیایی دوچندان کرده است.
هر چند حضور این رشته در چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که اردیبهشت ماه سال 96 در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد، نقطه عطفی برای آن محسوب می شد اما برخی اختلافات داخلی بین فدراسیون بین المللی زورخانه ای و فدراسیون کشتی، مانع از برگزاری کشتی پهلوانی در کنار ورزش زورخانه ای در این مسابقات شده است.
همچنین «سان پیو الی هونگ» دبیرکل کنفدراسیون آسیایی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در سفر سال گذشته خود به همراه هیاتی از اعضای این کنفدراسیون به تهران گفته بود: خوشحالیم که در کنار فدراسیون جهانی برای توسعه این ورزش زیبا تلاش می کنیم.
وی با جذاب خواندن ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی افزود: اعتقاد داریم که هر شروع و آموزشی اگر از سنین پایین آغاز شود دارای نتیجه و برایند مثبتی خواهد بود، از این رو ورزش زورخانه ای را از مدارس و ایجاد تیم های دانش آموزی در کره جنوبی آغاز کرده ایم و همین برنامه را برای سایر کشورهای آسیایی نیز دنبال خواهیم کرد.
در همین راستا و پس از راه اندازی کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در کره جنوبی، کنفدراسیون ملی این کشور نیز در روزهای اخیر کار خود را آغاز کرد و «کیم هیونگ جو» به عنوان رییس فدراسیون این کشور انتخاب شد که هفته گذشته وی با حضور در تهران و با حضور «امیررضا آیروم» مشاور امور بین الملل و خزانه دار کنفدراسیون آسیا، حکم ریاست خود را از «محسن مهرعلیزاده» رییس فدراسیون بین المللی (IZSF) دریافت کرد.
یکی از اهداف اصلی فدراسیون کره جنوبی در آینده، تبدیل شدن به مرکزی برای آموزش ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در آسیا اعلام شده است.
ورزشی**1067**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.