خانه / دسته‌بندی نشده / جاوید: فینال فوتسال آسیا مسابقه بسیار هیجان انگیزی خواهد بود

جاوید: فینال فوتسال آسیا مسابقه بسیار هیجان انگیزی خواهد بود



به گزارش روز شنبه تارنمای رسمی ای اف سی، ستاره فوتسال ایران معتقد است نبرد میان جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در فینال فوتسال جام ملتهای آسیا در روز یکشنبه بهترین مسابقه این تورنمنت خواهد بود.
جاوید گفت: تیم ایران با 11 عنوان قهرمانی آسیا، برای سیزدهمین بار به فینال صعود کرده است، اما رویارویی تیم ما برابر ژاپن قهرمان سابق آسیا که در سال 2014 مغلوب این تیم شدیم، سخت ترین آزمون ما خواهد بود.
این مهاجم 30 ساله خاطر نشان کرد که سایر تیم های حاضر در این تورنمنت خوب هستند، اما ژاپن تیم متمایزی است.
وی گفت: ژاپن سه بار قهرمان آسیا شده است، بازیکنان و تکنیک خوبی دارد و احترام زیادی برای آنها قائل هستیم. معتقدم فینال مسابقه بسیار هیجان انگیز خواهد بود و بالاترین کیفیت را در این تورنمنت خواهد داشت.
«علی اصغر حسن زاده» کاپیتان تیم نیز با بیان اینکه دو تیم سابقه رویارویی با هم در رقابت های فوتسال آسیا را داشته اند، گفت: سامورایی های آبی برای تیم ایران ناآشنا نیستند.
وی گفت: ما ژاپن را تجزیه و تحلیل چندین بار مقابل آنها بازی کرده ایم. بنابراین کاملا آنها را می شناسیم و می دانیم در این بازی چه باید بکنیم.
حسن زاده ادامه داد: مقابل بسیاری از بازیکنان این تیم بازی کرده ام و آنها را می شناسم بنابر این می توانم بگویم بازیکنانی مثل «کائورو موریوکا» بازیکن بسیاری خوبی است. بدیهی است هر تیمی که به فینال می رسد توانایی بسیار بالایی دارد.
وی گفت: کسب عنوان قهرمانی بسیار دشوار است، اما حفظ قهرمانی چالش بزرگتری است.
تیم ایران از چهار سال پیش در فینال مسابقات در شهر هوشی مینه در جام ملتهای آسیا باخت نداشته است. نوار شکست ناپذیری این تیم در 11مسابقه هنوز قطع نشده است.
در طول این مدت، تیم ایران در جام جهانی فوتسال فیفا 2016 صاحب مدال برنز شد که بهترین عملکرد یک عضو ای اف سی در رقابتهای فوتسال فیفا محسوب می شود.
جاوید در مورد علت موفقیت ایران در فوتسال گفت: من معتقدم ایرانی ها برای فوتسال بازی کردن زاده شده اند و این درخون آنهاست. به همین علت در موارد بسیاری ما از سایر ملت ها بهتر هستیم. امیدوارم بتوانیم در فینال روز یکشنبه این برتری را نشان دهیم.
دیدار فینال فوتسال جام ملتهای آسیا 2018 ساعت 14:30 دقیقه فردا یکشنبه برگزار می شود. این رقابتها از 12 بهمن در چین تایپه آغاز شده است.
ورزشی**1584**1368
مترجم:مولوی** انتشار: خیراله شفیعی



انتهای پیام /*










پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.