خانه / دسته‌بندی نشده / حضور بدمینتون بازان مطرح، نشان از اهمیت مسابقات بین المللی فجر است

حضور بدمینتون بازان مطرح، نشان از اهمیت مسابقات بین المللی فجر استمحمدرضا پوریا روز دوشنبه در حاشیه آئین افتتاحیه این مسابقات در گفت و گو با خبرنگاران زنجان افزود: برگزاری رویدادهای بین المللی کار سخت و دشواری است اما برنامه ریزی های خوب و مناسب از سوی دست اندرکاران، موجب می شود تا مسابقات با موفقیت هرچه بهتری برگزار شود.
وی اظهار کرد: این دومین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران است که به میزبانی استان زنجان برگزار می شود و زنجان در رقابت های نخست این پیکارها، میزبانی خوبی را داشت که جای تقدیر دارد.
پوریا افزود: مسابقات بین المللی بدمینتون فجر هرسال در بهمن ماه و به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود که امسال نیز این افتخار نصیب زنجان شد.
وی با بیان اینکه این مسابقات به دلیل برخورداری از رنکینگ آسیایی و جهانی، نظر بازیکنان کشورهای صاحب نام را به خود جلب و جذب کرده است تصریح کرد: هر سال مبلغ پنج هزار دلار به جایزه این رقابت ها اضافه می شود که امسال این جایزه 25 هزار دلار است.
رئیس فدراسیون بدمینتون کشور گفت: مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران در تقویم فدراسیون جهانی ثبت شده است و امسال نیز بدمینتون بازان شاخصی از 14 کشور جهان حضور یافته اند که امید است ایران نیز با برخورداری از بازیکنان مطرح و شایسته، در این پیکارها به نشان دست یابد.
پوریا در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا افزود: بازیکنان کشورهای مالزی و هند، حریف و رقیب اصلی بازیکنان ایران محسوب می شوند و به حتم در صورت بهره گیری از توانمندی و تجربه های بالای خود می توانند در مقابل آنها به پیروزی دست یابند.
وی اظهار کرد: اردوی آمادگی خوبی در زنجان برگزار شد و با توجه به اینکه این اردو، متصل به مسابقات بود بنابراین بازیکنان ایران با آمادگی بالا در این رقابت ها ظاهر خواهند شد.
پوریا تعداد بازیکنان خارجی شرکت کننده در این دوره از رقابت ها را حدود 80 نفر و بازیکنان ایران را نیز 50 نفر اعلام کرد و افزود: تلاش فدراسیون این است که 50 بدمینتون باز نوجوان، جوان و بزرگسال ایران در این رقابت ها صاحب رنکینگ کشور، آسیا و جهان شوند.
رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: امسال همچنین اولین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون جوانان را در سمنان میزبانی کردیم و تلاش می شود دومین دوره این رقابت ها نیز در ایران برگزار شود.
پوریا به برگزاری کمپ بدمینتون پیشرفته AOP غرب آسیا در زنجان اشاره کرد و افزود: این کمپ، تاکنون فقط در کشورهای مالزی و اندونزی برگزار شده است و با تلاش های صورت گرفته در کشور ایران (شهر زنجان) برگزار شد.
وی تصریح کرد: این کمپ از پنج بهمن جاری زیر نظر ‘محمد اندی’ معاون توسعه بدمینتون آسیا و مربی این کمپ از کشور اندونزی در آکادمی بین المللی بدمینتون زنجان تشکیل شد.
پوریا، مجموع بازیکنان حاضر در این کمپ را 18 نفر اعلام و اظهار کرد: 2 بازیکن اردنی، 2 بازیکن عراقی، یک بازیکن سوری و 5 بازیکن ایرانی در بخش پسران و هشت دختر زیر 18 سال از ایران در بخش بانوان در این کمپ بدمینتون پیشرفته AOP حضور داشتند.
بدمینتون بازان 15 کشور ‘ آلمان، ترکیه، هند، جمهوری آذربایجان، ویتنام، اردن، عراق، میانمار، استرالیا، مالزی، پرتغال، مکزیک، سوریه، مولداوی و ایران ‘ در این مسابقات که در 2 بخش بانوان و مردان و به صورت انفرادی و 2 نفره برگزار می شود حضور دارند.
مسابقات بین المللی بدمنتون فجر، تاکنون به میزبانی تهران برگزار می شد که امسال میزبانی این دوره از رقابت ها به استان زنجان داده شد و جوایز آن نیز 25 هزار دلار است.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشاردهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.