خانه / دسته‌بندی نشده / حضور بزرگترین کاروان ورزشی ایران در بازیهای پاراآسیایی

حضور بزرگترین کاروان ورزشی ایران در بازیهای پاراآسیاییهادی رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا خاطرنشان کرد که حدود420 ورزشکار و همراه در قالب بزرگترین کاروان ورزشی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی راهی این رقابت ها می شود که از این تعداد 90 ورزشکار زن هستند.
وی اظهار کرد: این بازی ها در 15رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، بوچیا، پارا بدمینتون، گلبال، جودو، پارا شمشیربازی، پارا تنیس روی میز، تنیس با ویلچر، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر برگزار می شود که در حال حاضر تکلیف 9 رشته اعزامی ایران به این بازی ها مشخص شده است.
سرپرست کاروان ورزشی ایران در ادامه اضافه کرد که فهرست نهایی رشته های ورزشی و ورزشکاران اعزامی، اردیبهشت ماه امسال نهایی می شود و هدف این کمیته اعزام کاروان کیفی به این بازی هاست.
رضایی تاکید کرد که رشته های اعزامی بر اساس ظرفیت عملکرد ورزشکاران و رکوردهای ثبت شده، اولویت بندی می شوند که اولویت نخست رشته های مدال آور است.
وی یادآور شد: هم اکنون در برخی رشته ها نظیر والیبال، بسکتبال با ویلچر، دوومیدانی، تیروکمان و تیراندازی و دیگر رشته ها سهمیه کسب کرده ایم.
سرپرست کاروان ایران درباره ترکیب نهایی کاروان اعزامی نیز توضیح داد: در خرداد ماه امسال فهرست کاروان ایران نهایی می شود اما پیشتر در اردیبهشت ماه امسال سهمیه ها هم مشخص خواهد شد.
رضایی درباره ثبت نام نهایی کاروان ایران به بازی های پارآسیایی 2018 اندونزی گفت: ثبت نام در دو مرحله در ماههای اردیبهشت و خرداد 97 انجام می شود که مرحله نهایی آن خرداد ماه است.
سرپرست کاروان ایران به جلسه سرپرستان کاروان کشورهای مختلف در روزهای 22 و 23 فروردین ماه جاری در جاکارتا، محل برگزاری بازی‌های اشاره کرد و گفت: در این نشست درباره موضوعاتی مانند اسکان، ترابری، تغذیه، سالن و نحوه برگزاری و مسائل فنی بازی ها و دوپینگ گفت وگو می شود.
سومین دوره این بازی ها شهریور ماه امسال به میزبانی اندونزی و در دو شهر جاکارتا و پالمبانگ برگزار خواهد شد.
ایران در دومین دوره این بازی ها در اینچئون کره جنوبی در 16رشته ورزشی شرکت داشت که موفق شد با کسب 120 مدال (37 طلا، 52 مدال نقره و 31مدال برنز ) بعد از کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن به مقام سوم دست یابد.
ایران در اولین دوره بازیهای پاراآسیایی که در سال 2010 در گوانگژو چین برگزار شد، با کسب 80 مدال (27 طلا، 24 نقره و 29 برنز) در رده چهارم قرار گرفت.
ورزشی**9250**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.