خانه / دسته‌بندی نشده / خاتم اردکان و بانک سرمایه در آستانه صعود به دیدار نهایی

خاتم اردکان و بانک سرمایه در آستانه صعود به دیدار نهاییبه گزارش ایرنا؛ دیدارهای رفت این مرحله دوم اسفندماه برگزار و طی آن تیم خاتم اردکان در تبریز تیم شهرداری این شهر را شکست داد و در خانه والیبال تهران نیز تیم بانک سرمایه در یک بازی زیبا بر تیم قدرتمند پیکان غلبه کرد.
به طور حتم کسب نتایج دور رفت این رقابت ها جذابیت دیدارهای برگشت را دو چندان خواهد کرد، بطوریکه طی آن تیم های پیکان و شهرداری تبریز به منظور جبران نتیجه دیدار رفت و دفاع از حیثیت ورزشی خود با تمام قوا به میدان خواهند آمد و این باعث زیباتر شدن بازی های برگشت خواهد شد.
این درحالی است که بازیکنان دو تیم خاتم اردکان و بانک سرمایه به دلیل برد ارزشمندشان در دیدار رفت فشار روانی کمتری را تحمل و راحت تر به میدان خواهند رفت.
«بهنام محمودی» ملی پوش اسبق والیبال کشورمان درخصوص دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ برتروالیبال به ایرنا، گفت: به طور حتم دیدارهای برگشت این مرحله برای دو تیم پیکان و شهرداری تبریز بازی مرگ و زندگی است.
وی افزود: با توجه به شکست این دو تیم در دیدار رفت، آنان چاره ای به جز ارائه بازی انتحاری مقابل رقبای خود ندارند ازاین رو دیدارهای برگشت این مرحله دیدنی تر از دیدارهای رفت خواهد شد.
ملی پوش اسبق والیبال ایران درپاسخ به این سئوال که در دیدارهای چهارشنبه کدام یک از تیم ها بخت بیشتری برای برتری مقابل رقبای خود دارند، عنوان کرد: با توجه به آنچه که بر روی کاغذ است بخت تیم های بانک سرمایه و خاتم اردکان برای فینالیست شدن از دو تیم پیکان و شهرداری تبریز بیشتر است، هر چند باید بدانیم این دو تیم نیز از پیش بازنده نبوده و برای جبران نتیجه رفت به میدان خواهند آمد.
پیشکسوت و کارشناس والیبال ایران درباره شرایط تیم های حاضر در این مرحله نیز گفت: تیم بانک سرمایه با در اختیار داشتن بیشترین تعداد ملی پوش یکی از تیم های خوب این دوره از رقابت هاست، تیم پیکان نیز با جمع کردن بازیکنان خوبی همانند «سعید معروف» نیزکمتر از حریف خود در این مرحله نیست اما پیکان آن تیم قدرتمند گذشته نیست و برای تیم پیکان در این دیدار و صعود به فینال این رقابت ها شانسی قائل نیستم.
محمودی ادامه داد: درطرف دیگر، تیم های شهرداری تبریز و خاتم اردکان با بازیکنان کمتر شناخته شده و تنها با درایت کادرفنی و تلاش بازیکنان به این مرحله از رقابت ها صعود کرده و راهیابی شان به این مرحله کاملا به حق بوده است.
به گفته وی در دیدار رفت نیز دو تیم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند که سطح فنی قابل قبولی نیز داشت و امیدواریم دیدار برگشت این دو تیم نیز در همان سطح برگزار شود.
«احمد لاهوتی» مربی تیم والیبال سایپا نیز در خصوص دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی به ایرنا گفت: دیدارهای مرحله رفت بازی های خوبی از کار درآمد و به طور حتم شاهد بازی های خوبی در دیدارهای برگشت این مرحله نیز خواهیم بود.
وی درباره نتیجه دیدار تیم های پیکان و بانک سرمایه نیز افزود: پیکان تیم خوبی است، اما ابزار لازم را برای پیروزی مقابل تیم بانک سرمایه ندارد. از این رو معتقدم در دیدار برگشت نیز همانند دیدار رفت مغلوب حریف قدرتمند خود خواهد شد.
لاهوتی درباره نتیجه دیدار تیم های خاتم اردکان و شهرداری تبریز نیز اظهارداشت: چنانچه این دیدار درشرایط معمولی انجام شود و فردا روز خوب تیم شهرداری تبریز و امیرحسینی کاپیتان این تیم باشد، این تیم بازی برگشت مقابل خاتم اردکان را می تواند به سود خود تمام کند تا پس از برگزاری بازی سوم تکلیف دومین تیم صعود کننده به مرحله نهایی مشخص شود.
وی درباره دلایل شکست تیم سایپا مقابل تیم خاتم اردکان و حذف از مرحله نیمه نهایی این رقابت ها نیز گفت:شکست حق ما بود، تیم اردکان با تغییراتی که در ترکیب خود ایجاد کرد، بسیار با انگیزه مقابل ما بازی کرد و ما را شکست داد.
تیم سایپا در پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر درمکان دوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت اما در دو دیدار رفت و برگشت مرحله پلی آف مغلوب تیم خاتم اردکان تیم هفتم جدول رده بندی این رقابت ها شد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند و نخستین شگفتی این مرحله رقم خورد.
مربی تیم والیبال سایپا ادامه داد: ما براثر یک اتفاق به خاتم اردکان باختیم، اما تیم اردکان با ارائه بازی مطلوب دردیدار رفت مقابل تیم شهرداری تبریز نشان داد تیم شایسته ای است و می تواند به فینال این رقابت ها صعود کند.
به هرحال و با این تفاسیر فردا (چهارشنبه) با برگزاری این دو دیدار یک گام دیگر به پایان سی و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر والیبال نزدیک تر خواهیم شد، رقابت هایی که وقایع تلخ و شیرین بسیاری را در طول برگزاری آن به همراه خود داشت.
تیم خاتم اردکان در نخستین دیدار دور برگشت مرحله نیمه نهایی فردا ساعت 16 از تیم شهرداری تبریز پذیرایی می کند و ساعت 18 تیم پیکان در خانه والیبال تهران میزبان تیم بانک سرمایه خواهد بود.
تیم های بانک سرمایه و خاتم اردکان در دیدارهای رفت مرحله نیمه نهایی با نتایج مشابه 3 برصفر برابر تیم های پیکان و شهرداری تبریز به پیروزی رسیدند.
ورزشی.**9144**1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.