خانه / دسته‌بندی نشده / خادم: بخش اقتصاد ورزش راه اندازی می شود

خادم: بخش اقتصاد ورزش راه اندازی می شودبه گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، خادم در سمینار آموزشی تخصصی حقوقی در هتل لاله خطاب به رئیسان ادارات حقوقی و املاک ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، افزود: نخستین مانع حوزه حقوقی ورزش و جوانان شفافیت نبود اموال در تصرف این بخش و مشکل مستندسازی اموال است .
وی گفت: حوزه حقوقی به طور شفاف از تعداد این اموال مطلع نیست. هنگامی که در این بخش مشکل داشته باشیم نمی توانیم به درستی برنامه ریزی کنیم.
معاون وزیر ورزش اظهار امیدواری کرد تا پایان بهار 97 تمامی اموال و املاک حوزه ورزش و جوانان کشور شناسایی شوند.
خادم گفت: حوزه ورزش و جوانان دارای مسائل خرد و کلان است که بخش حقوقی را در رده های آخر از نظر توجه مدیران قرارمی دهد و این می تواند بی انگیزگی در پیگیری مباحث حقوقی را به همراه داشته باشد.
وی درباره صدور شناسه ملی برای هیات های ورزشی افزود: این شناسه باید به عنوان دغدغه مهم به مدیران کل باشد
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان ها در ادامه کمبود نیروی متخصص را از دیگر موانع این معاونت در بخش حقوقی و امور استان ها عنوان کرد و گفت: برای برون رفت از این مانع برون سپاری در حوزه حقوقی را در دستور کار داریم تا تحولی در مستندسازی ایجاد شود.
خادم با ابراز خرسندی از این که سیستم حقوقی ورزش و جوانان کشور آغاز کننده هیچ رأیی نبوده است، اظهار داشت: رئیسان ادارات حقوقی به هیچ عنوان مجوز کلنگ زنی در املاک بدون سند را ندهند. ملکی که مستندسازی و به نام وزارت ورزش و جوان ثبت نشده نباید اجازه آغاز عملیات ساخت و ساز داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران هم از مهم ترین اقدامات مغفول مانده حوزه ورزش و جوانان را آموزش و به روز رسانی مباحث حقوقی دانست و گفت: این هم اندیشی یکی از کیفی ترین نشست های وزارت ورزش و جوانان به لحاظ اهمیت و کیفیت حضور است.
«رضا گل محمدی» استان تهران را یکی از گرفتارترین استان ها در حوزه حقوقی ورزش و جوانان عنوان و خاطر نشان کرد: آن چه که امروز انجام می شود، جلوگیری از هدر رفت و اتلاف میلیاردها تومان سرمایه های ملی کشور است.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.