خانه / دسته‌بندی نشده / خانواده نخستین شهید مدافع حرم کرج در سیستان و بلوچستان یک مدرسه ساختند

خانواده نخستین شهید مدافع حرم کرج در سیستان و بلوچستان یک مدرسه ساختندعلیرضا راشکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد آموزشی با مشارکت اداره کل نوسازی در روستای صدیق سنگری بزمان ساخته شده است.
به گزارش ایرنا بخش بزمان در 100 کیلومتری ایرانشهر و این شهرستان در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
مدیر کل نوسازی، تحهیز و نوسازی مدارس سیتان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید 122واحد آموزشی با 415 کلاس درس و با اعتباری بیش از 442 میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد.
راشکی ادامه داد: از مجموع این مدارس 88 مدرسه با 314 کلاس درس با همت و مشارکت خیران نیک اندیش مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ 14 برابری تعداد موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب صورت گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
وی بیان کرد: از مجموع 18 هزار و 954 کلاس درس در سیستان و بلوچستان، 10 هزار و 528 کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
حدود 600 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستانی از اول مهرماه سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.