خانه / دسته‌بندی نشده / خواننده جوان تکابی مقام نخست جشنواره موسیقی ایرج بسطامی را کسب کرد

خواننده جوان تکابی مقام نخست جشنواره موسیقی ایرج بسطامی را کسب کردمحمود نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هنرمند جوان و خوش آتیه تکابی با اجرای زنده خود در این جشنواره نظر داوران این جشنواره را جلب کرد و موفق به کسب رتبه نخست بخش آواز هنرمندان زیر 30 سال شد و تندیس و دیپلم افتخار این جشنواره را دریافت کرد.
وی اظهار کرد: سومین دوره جشنواره موسیقی ایرج بسطامی با شرکت بیش از 320 خواننده در 2 رده سنی زیر 30 سال و بالای 30 سال در تالار وحدت تهران برگزار شد و هنرمند تکابی با اجرای زنده آواز در دستگاه های موسیقی ایرانی حائز رتبه نخست این جشنواره شد.
وی گفت: استادان برجسته موسیقی کشور از جمله فریدون شهبازیان، حسام الدین سراج و مجید درخشانی داوری این دوره از جشنواره موسیقی ایرج بسطامی را برعهده داشتند.
این خواننده جوان موسیقی ایرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمرین آواز از دوران کودکی گفت: من از دوران کودکی با راهنمایی استادان موسیقی و حمایت خانواده در زمینه آواز ایرانی فعالیت می کنم.
صادق مرادی افزود: فراگیری آواز را به صورت حرفه ای از سال 1383 در نزد استادان موسیقی ایرانی از جمله استاد بهرام مختاری آغاز کرده و دوره های حرفه ای صداسازی و ردیف را نزد استاد حمید رضا نوربخش در تهران گذرانده ام.
این عضو جوان خانه موسیقی ایران ادامه داد: علاوه بر این، به طور مداوم در کارگاه های موسیقی سنتی نیز شرکت کرده ام و از تجربیات اساتیدی چون عبدالنقی افشارنیا تلمذ کرده ام.
وی با بیان اینکه در سال 1392 در جشنواره ملی موسیقی جوان و در سال 1393 در جسنواره ایرج بسطامی به عنوان خواننده برگزیده موسیقی ایرانی انتخاب شده است اضافه کرد: امسال علاوه بر جشنواره ایرج بسطامی در جشنواره موسیقی خوش صدا نیز مقام نخست کشور در بخش موسیقی سنتی را کسب کردم.
به گزارش ایرنا، این هنرمند تکابی علاوه بر همکاری با گروه های موسیقی متعدد در شهرهای مختلف ایران در زمینه تدریس آواز در تهران و ارومیه نیز فعالیت می کند.
صادق مرادی هچنین در زمینه هنر خوشنویسی نیز مهارت داشته و دارای درجه هنری فوق ممتاز در رشته خط نستعلیق است.
شهرستان تکاب با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7514/3093/3072**خبرنگار: امیر خالق نژاد **تنظیم کننده: پیمان پاکزاد**انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.