خانه / دسته‌بندی نشده / خیابان «نوسکی» سن پترزبورگ مملو از هواداران ایرانی

خیابان «نوسکی» سن پترزبورگ مملو از هواداران ایرانیبه گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، حضور ایرانی ها در سن پترزبورگ از چند روز پیش افزایش یافته است و امروز نیز با آمدن طرفداران بیشتری از طریق قطار، اتوبوس، خودرو ، کشتی و هواپیما بر تعداد ایرانیانی که برای حمایت از تیم ملی فوتبال ایران راهی سن پترزبورگ شده اند، افزوده می شود.
در خیابان های پر رفت و آمد سن پترزبورگ از جمله خیابان نفسکی، ایرانیان در رده های سنی مختلف را می توان دید که با پوشیدن لباس های سفید تیم ملی فوتبال کشورمان و در دست داشتن پرچم کشورمان در حال سردادن شعارهایی در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران هستند.
صدای شیپورهای معروف ایرانی هرازچند گاهی شنیده می شود و گویای آن است که دسته یا گروه جدیدی از هواداران ایرانی در حال عبور هستند.
نرگس حسینی یکی از این هواداران به ایرنا گفت که صبح امروز و از طریق قطار سریع السیر مسکو – سن پترزبورگ خود را به اینجا رسانده است و پیش بینی می کند که تیم ملی کشورمان امروز 2 بر 1 تیم قدرتمند مراکش را از پیش رو بردارد.
در گوشه و کنار شهر هواداران پرتعداد مراکش نیز دیده می شوند که با ایرانی ها در حال خوش و بش هستند و جالب است که هر دو طرف بعد از خواندن کری برای یکدیگر، در نهایت برای تیم های روبرو آرزوی موفقیت می کنند.
محسن افروزی به خبرنگار ایرنا گفت: امروز ایرانیان زیادی اینجا آمده اند، فکرش را نمی کردم انگار در خانه خودمان هستیم؛ مطمئن هستم این انرژی به ملی پوشان ایران نیز منتقل خواهد شد.
وی با ابراز خرسندی از اینکه توانسته به عنوان طرفدار تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی شرکت کند، نتیجه بازی را صفر بر صفر یا یک بر یک پیش بینی کرد و گفت: مغرب تیم قدرتمندی است و مساوی نیز برای ما نتیجه خوبی به حساب می آید.
تعدادی از هنرمندان ایرانی نیز در میان طرفداران فوتبال ایران در سن پترزبورگ دیده می شوند.
سروش صحت در گفت وگوی کوتاه با خبرنگار ایرنا گفت که ما هم به مانند سایر مردم ایران برای تشویق تیم ملی به سن پترزبورگ آمده ایم و امیدواریم تیم ملی فوتبال کشورمان بازی جانانه ای انجام دهد و بتواند با پیروزی دل مردم را شاد کند، هر چند که تا همین جا هم کار بزرگی بچه ها انجام داده اند و ما از آنها سپاسگزاریم.
خانم «گرین نی حال» طرفدار مراکشی که در حال گفت وگو با طرفداران ایرانی به زبان انگلیسی است، تیم ایران را خوب ارزیابی می کند اما در عین حال می گوید که ما 2 -1 یک برنده این بازی خواهیم بود.
«تیاف یوسف» همراه او نیز همین عقیده را دارد و در ادامه می پرسد که آیا ایرانی ها فوتبالیست های مغرب را می شناسند که با حجم زیادی از اطلاعات از سوی فوتبالدوستان ایرانی مواجه می شود و می گوید: چقدر ایرانی ها فوتبال دوست هستند و اطلاعات از بازیکنان مغرب دارند.
«مروان بن هاشم» دیگر طرفدار مراکشی است که به همراه چند دوست خود به سن پترزبورگ آمده است تا از تیم ملی کشورش در جام جهانی حمایت کند، او در خصوص بازی امشب تیم های ملی ایران و مغرب می گوید: ما باید پیروز شویم، راه دیگری نداریم و برای هر دو تیم آسانترین بازی، دیدار امشب است چرا که در بازی های بعدی باید با پرتغال و اسپانیا روبرو شوند.
وی گفت: ایران و مراکش برای اینکه بتوانند از گروه صعود کنند باید برنده این بازی باشند، بنابراین متوجه می شویم که چه بازی زیبایی در انتظار هواداران دو تیم است و من ضمن اینکه آرزو می کنم شما موفق شوید، معتقدم که 2 بر صفر امشب به پیروزی می رسیم.
در این میان صدای طرفداران ایرانی بالا می رود و باز کری ها در میان طرفداران دو طرف بالا می گیرد اما نکته جالب، رویدادهای چند روز گذشته میان هواداران تیم ها، لبخندی است که در انتها طرفداران هر کشور به یکدیگر می زنند تا نشان دهند ورزش میدانی برای گسترش دوستی ها با یکدیگر است.
اروپام ** 1346 **1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.