خانه / دسته‌بندی نشده / خیز بلند فدراسیون نجات غریق برای قهرمانی جهان

خیز بلند فدراسیون نجات غریق برای قهرمانی جهانبه گزارش روز شنبه ایرنا، میرسلیم از سال 1368 سکاندار فدراسیون نجات غریق و غواصی بود. وی که در دوره جدید تمایل داشت در انتخابات شرکت کند، اما بند مربوط به محدودیت سنی برای نامزدهای انتخابات فدراسیون های ورزشی مانع از حضور مجدد این سیاستمدار 71 ساله عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می شود.
این فدراسیون که عمده فعالیتش پرورش منجی نجات غریق و نیروهای متخصص و نظارت کارشناسی بر اماکن آبی کشور را هدفگذاری کرده اما رویکرد اصلی آن آموزش و تربیت نیروهای متخصص این رشته در کشور است که در سال 96 حدود 970هزار نیروی متخصص در غواصی، نجات غریق و در آب درمانی هم 11دوره کلاس آموزشی برگزار کرده است.
فدراسیون نجات غریق در سالی که گذشت توانست 150مدرس را ارتقا دهد و 110نفر در دو بخش زنان و مردان هم مدرس نجات غریق شدند.
براساس اعلام این آمار از سوی فدراسیون در مجموع شمار متخصصان نجات غریق درجه یک 10هزار و 655 نفر، درجه دو 80 هزار و 726نفر و بین المللی هزار و 493 نفر است. همچنین 6 هزار و 855 متخصص آب درمانی، 2 هزار و 414 مدرس نجات غریق، 210 مدرس آب درمانی، 526 داور نجات غریق و 246مربی در کشور فعال هستند و 14 هزار و 709 نفر در کنار 441 نفر در حوزه غواصی و تدریس این رشته حضور دارند.
این فدراسیون امسال توانست مدارس نجات غریق در کشور را 20درصد افزایش دهد و با همگانی کردن این رشته ورزشی هفت هزار نفر بر نیروی متخصص افزود.
فدراسیون نجات غریق در بخش قهرمانی هم امسال برای دومین بار رقابت های باشگاه های کشور را با حضور هشت تیم برگزار کرد تا از این رهگذر تیم های ملی خود را تقویت کند.
ایلخان نوری رئیس فدراسیون نجات غریق در گفت و گو با ایرنا که چشم انداز این فدراسیون را آشنا کردن یک درصد از جمعیت کل کشور با فنون نجات غریق عنوان کرده است، می گوید: مهمترین برنامه مهم سال آینده کسب عنوان قهرمانی ایران در مسابقات جهانی این رشته است که هر دو سال یک بار برگزار می شود .
وی گریزی به حضور نمایندگان ایران در این رقابت های جهانی از سال 2012 زد و گفت: تاکنون 27 مدال از رقابت های جهانی و 40 مدال از رقابت های آسیایی کسب شده است. تیم نجات غریق زنان ایران در مسابقات آسیایی در سال 2011 چین برای نخستین بار به روی سکوی اول رفت و در رقابت های جهانی سال 2012 در استرالیا هم یک نشان برنز بدست آورد.
نوری با توصیف عملکرد نمایندگان ایران در این سال گفت که برای رقابت های جهانی 2018 استرالیا در آبان سال 97 تیم قدرتمندی در دو بخش مردان و زنان اعزام خواهند شد. بر این اساس مردان در بخش استخر دریایی و ساحلی و زنان تنها در بخش ساحلی به مصاف حریفان جهانی می روند.
البته زنان برای دومین بار و مردان برای پنجمین بار در این رویداد حضور دارند.
رئیس فدراسیون نجات غریق در عین حال به گشایش در مناسبات بین المللی با هدف کسب کرسی های جهانی و میزبانی به عنوان برنامه های اولویت دار این فدراسیون در سال آینده اشاره کرد و گفت که ایران در حال حاضر چهار کرسی در فدراسیون جهانی نجات غریق و غواصی دارد.
اکنون کرسی کمیسیون ورزش فدراسیون جهانی در اختیار «ایلخان نوری» رئیس فدراسیون است. «مریم صاحب زمانی» عضو کمیسیون آموزش فدراسیون جهانی و «بهروز اسفندیاری» نیز مسئول توسعه نجات غریق در خاورمیانه است. مصطفی میرسلیم رئیس پیش فدراسیون به عنوان حامی نجات غریق جهان در فدراسیون جهانی کرسی دارد.
ورزشی**9250**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.