خانه / دسته‌بندی نشده / داورزنی: مربیان خارجی باید در چارچوب قواعد کشور رفتار کنند

داورزنی: مربیان خارجی باید در چارچوب قواعد کشور رفتار کنندبه گزارش ایرنا، محمدرضا داورزنی امروز (دوشنبه) که در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید هیات فوتبال استان ‏تهران سخن می گفت، به حاشیه‌های اخیر رشته تیراندازی با کمان و مربی تیم ملی این رشته اشاره کرد و اظهار داشت: در هر رشته‌ای که به زمان ‏برگزاری مجمع آن نزدیک می‌شویم، حاشیه درست می‌شود و ما هم در هر رشته به تفکیک در آن ورود می‌کنیم.
وی با بیان اینکه پیشتر نیز اعلام شده بود از ورزشکاران این رشته برای حضور در مسابقات پول گرفته‌اند، افزود: این موضوع وقتی بررسی شد، متوجه شدیم که در این کاروان ‏افراد مازادی بودند که فقط از آنها پول گرفته شده بود؛ یعنی از سه بازیکنی که در تیم ملی حضور داشتند و جزو تیم ملی بودند ‏یک ریال پول گرفته نشده است، اما ورزشکاران مازادی بودند که گفتند پولمان را خودمان پرداخت می‌کنیم و در مسابقات شرکت ‏می‌کنیم.
داورزنی ادامه داد: تیم ملی این‌طور نیست که هر فردی دلش خواست همراه آن به مسابقات برود و افراد مازاد هم با هزینه خودشان به ‏مسابقات رفتند، اما متأسفانه برخی در رسانه‌ها گفتند که تیم ملی با هزینه شخصی به مسابقات رفته است‎.‎
وی افزود: ما به دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی اعلام کرده ایم تا موضوع مربی خارجی تیم ملی را بررسی کنند و اگر ‏خارج از شرایط و چارچوب اتفاقی افتاده است با آن برخورد کنند؛ این مسئله در رشته دیگری هم بود که ما عذر آن مربی را ‏خواستیم.
معاون وزیر ورزش با بیان اینکه داخلی یا خارجی بودن مربی تفاوتی ندارد، اظهار داشت: وقتی یک مربی در کشور ایران فعالیت می کند، باید چارچوب های آن را رعایت کند؛ این‌طور نیست که ‏مربی هر کاری دلش خواست انجام دهد.
داورزنی با بیان اینکه زندگی شخصی هر فردی مربوط به خود اوست، اظهار داشت: با این حال وقتی فردی مربی تیم ملی می شود، باید ارزش‌ها و اصول آن کشور را رعایت کند.
وی با بیان اینکه در زمان نزدیک شدن به برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ها برخی می خواهند با استفاده از فضای مجازی بر روی نامزدها فشار بیاورند، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک انتخابات ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان برگزار شود.
در روزهای اخیر مسائل مختلفی درباره رفتار مربی کره ای تیم ملی تیرو کمان در فضای مجازی منتشر شده بود.

** حمایت صددرصدی از کشتی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین وضعیت فدراسیون کشتی نیز گفت: موضوعات ‏مختلف همه در جای خودش بررسی و تصمیم گرفته می‌شود. در کشتی موضع حمایت صددرصدی از این رشته وجود دارد و ‏تمام برنامه‌های این رشته در چارچوب خود به صورت کامل مورد حمایت قرار می‌گیرد.
داورزنی با بیان اینکه بین وزارت ورزش و فدراسیون کشتی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: مسائل دیگری وجود دارد که نمی‌شود در وزارت ورزش در مورد آن تصمیم ‏گرفت و جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است.
وی با بیان اینکه از زمان وزارت علی سعیدلو و محمد عباسی، برخی موضوعات به شورایعالی امنیت ملی ارسال شد تا درباره آن تصمیم گرفته شود، افزود: ما در 30 سال گذشته بالغ بر 200 تا 250 بار در این باره دچار مشکل شدیم، بنابراین بحث تازه‌ای نیست؛ برخی مسائل به آرمان‌های نظام و انقلاب ربط دارد و برای اینکه حقی ‏از ورزشکاران و نماینده‌های ایران ضایع نشود، نیاز به تدبیر داریم‎.‎
داورزنی با اشاره به جلسات مختلف برگزار شده بین وزارت ورزش و ‏کمیته ملی المپیک اظهار داشت: چنین شرایطی فقط موضع ما نیست، بلکه اکثر کشورها این‌گونه هستند؛ اوکراین با روسیه، ‏کوزوو با صربستان و ارمنستان با آذربایجان نیز این شرایط را با هم دارند.
معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش ادامه داد: در رشته تکواندو نیز اجازه ورود به ورزشکاران رژیم ‏صهیونیستی برای شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک جوانان داده نشد که البته آنها دو سهمیه با وایلد کارت گرفتند. به ‌هر حال ‏معتقدم با جنجال و حاشیه هیچ اتفاقی نمی‌افتد‎.‎
داورزنی با بیان اینکه چندین جلسه با وزیر ورزش داشته و مسعود سلطانی فر نیز مکاتباتی با رئیس جمهوری داشته است، افزود: در این باره دو بحث وجود دارد؛ بحث اول اینکه سایر کشورها نیز باید به این موضوع ورود کنند؛ مبحث دوم نیز ‏این است که کمیته بین‌المللی المپیک به این مسئله به‌ عنوان یک ابزار مقابل سایر کشورها استفاده نکند. به ‌هرحال باید به دنبال ‏راهکاری باشیم تا منجر به آن شود که حقی از کشورمان تضییع نشود‎.‎
ورزشی**9129**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.