خانه / دسته‌بندی نشده / داوری مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران در سطح و دقت بالایی است

داوری مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران در سطح و دقت بالایی استفریبا مددی، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: خانم ‘سندی’ از چین که ناظر فدراسیون جهانی و کنفدراسیون بدمینتون آسیا است و به عنوان سرداور حضور دارد.
وی با بیان اینکه سعی تمام داوران این است که مسابقات بی هیچ مشکلی برگزار شود و هیچ بازیکنی متضرر نشود، اظهار کرد: داوران قضاوت کننده این رقابت ها از ایران هستند و همه آنها جزو بهترین داوران بوده و به زبان انگلیسی، مسلط هستند.
مددی که از سوی کنفدراسیون بدمینتون آسیا به عنوان کمک سرداور این دوره از رقابت ها انتخاب شده است افزود: قبل از آغاز مسابقات کلینیک داوری به زبان انگلیسی برگزار شد.
وی تصریح کرد: 24 داور بالا ’12 زن و 12 مرد’ و 40 داور خط ( 20 زن و 20 مرد’ کار قضاوت در 2 بخش مردان و زنان را عهده دار هستند.
نایب رئیس فدراسیون بدمینتون ایران گفت: همه بدمینتون بازان خارجی شرکت کننده در این رقابت ها دارای رنکینگ جهانی زیر 100 ازجمله رنک ’85-87 و 49′ هستند و این کار را برای کسب امتیاز، بسیار سخت و دشوار کرده است.
مددی افزود: بازیکنان مطرحی و شاخصی از 14 کشور جهان ازجمله ‘مالزی، هند، مکزیک، ویتنام و پرتغال’ در این پیکارها حضور دارند اما بازیکنان ایران با توجه به تجربه خوب و توانمندی های بالایی که دارند در برابر این بدمینتون بازان خودنمایی می کنند.
وی تصریح کرد: بیش از 100 بازیکن در این رقابت ها حضور دارند که از این تعداد 15 بازیکن زن و 38 بازیکن مرد از کشورهای خارجی بوده و مابقی نیز از ایران هستند.
به گزارش ایرنا، بدمینتون بازان 14 کشور ‘آلمان، ترکیه، هند، جمهوری آذربایجان، ویتنام، اردن، عراق، میانمار، استرالیا، مالزی، پرتغال، مکزیک، سوریه و مولداوی’ به همراه ملی پوشان جمهوری اسلامی ایران دراین مسابقات که در 2 بخش بانوان و مردان و به صورت انفرادی و 2 نفره برگزار می شود حضور دارند.
مسابقات بین المللی بدمنتون فجر، تاکنون به میزبانی تهران برگزار می شد که امسال میزبانی این دوره از رقابت ها به استان زنجان داده شد و جوایز آن نیز 25 هزار دلار است.
این رقابت ها که از روز گذشته /دوشنبه 16 بهمن جاری/ در ‘مجموعه ورزشی مادران و کودکان’ واقع در اراضی پائین کوه شهر زنجان آغاز شده است تا روز پنجشنبه 19 بهمن، ادامه خواهد داشت.
به گزارش فدراسیون بدمینتون، با برگزاری دومین روز مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران در قسمت بانوان، ورزشکاران راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی یک نفره و نیمه نهایی دو نفره مشخص شدند.
در قسمت یک نفره بانوان نسیم صفایی، یگانه تفریشی، ستایش عبدالکریمی، پگاه کامرانی، یگانه کرمانی و رومینا تاجیک به همراه بازیکنان هند، مالزی، مکزیک، میانمار، ویتنام، پرتقال و آلمان به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند.
همچنین در قسمت دونفره الناز فیض منش و پگاه کامرانی، ثمین عابد خجسته و هدیه شمس، پریا اسکندری و رومینا تاجیک و ستایش عبدالکریمی و هاله همدانچی به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
6084/8068
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشاردهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.