خانه / دسته‌بندی نشده / دولت تدبیر و امید به تقویت حوزه ورزش نگرش ویژه ای دارد

دولت تدبیر و امید به تقویت حوزه ورزش نگرش ویژه ای داردبه گزارش ایرنا، سید علی آقازاده چهارشنبه شب در آیین صعود سراسری زمستانه کوهنوردان کشور گرامیداشت دهه مبارک فجر در اردوگاه امیرکبیر شهرستان شازند افزود: کوه نوردی یکی از رشته های موفق و پرطرفدار در کشور است که شمار مشتاقان آن روز به روز افزایش می یابد.
وی بیان کرد: دولت اهتمام ویژه ای به امر ورزش دارد و حمایت از رشته های مختلف ورزشی، نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی دارد.
رئیس فدراسیون کوه نوردی جمهوری اسلامی ایران نیز در این آیین گفت: شانزدهمین صعود پی در پی کشور به مناسبت دهه مبارک فجر در قله شهباز شهرستان شازند انجام می شود و در این صعود 200 کوهنورد ایران از 20 استان حضور دارند.
رضا زارعی افزود: تا پایان سال جاری برنامه های ویژه ای برای شرکت در مسابقات برون مرزی در رشته کوه نوردی توسط این فدراسیون دنبال می شود که مسابقه کوهنوردی با اسکی در چین و مسابقات کوه نوردی کره جنوبی بخشی از این برنامه ها است.
وی بیان کرد: 23 هزار ورزشکار کوهنورد عضو پنل فدارسیون جمهوری اسلامی و 64 هزار بیمه شده ورزشی در این رشته فعالیت دارند.
در این آیین نماد یادبود صعود سراسری زمستانه کوهنوردان کشور به استاندار مرکزی اهدا شد.
در پایان این آیین از 11 پیشکسوت کوهنوردی استان های مرکزی، لرستان و قم با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.
استاندار مرکزی در بدو ورود خود به شهرستان شازند مورد استقبال جمعی از مدیران و مسئولان این شهرستان قرار گرفت و با حضور بر مزار شهدای گمنام، به مقام شامخ این شهیدان، ادای احترام کرد.
استاندار مرکزی در ادامه سفر خود به شهرستان شازند، به دیدار خانواده شهیدان فرهمند رفت و یاد و خاطره این شهیدان والامقام را گرامی داشت.
سید علی آقازاده همچنین در روستای سورانه حضور یافت و پس قرائت فاتحه بر مزار شهیدان به زیارت امامزاده عبدالله رفت.
همزمان با سفر استاندار مرکزی به شهرستان شازند، عملیات اجرایی قرارگاه کوه نوردی (خانه کوه نورد) روستای سورانه با اعتبار اولیه 10 میلیارد ریال به عنوان یکی از پنج خانه کوه نورد ایران در زمینی به وسعت 2 هزار متر مربع آغاز شد.
استاندار مرکزی در سفر یک روزه خود به شهرستان شازند در جمع مردم این شهرستان در مصلی شازند نیز سخنرانی کرد.
شهرستان شازند در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک قرار دارد.
این شهرستان دارای چهار بخش مرکزی، سربند، زالیان و قره کهریز است و در مجموع 9 دهستان دارد.
/3075/3005/خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.