خانه / دسته‌بندی نشده / دو طلا و یک نقره حاصل کار فرنگی کاران در پنج وزن نخست کشتی قهرمانی آسیا

دو طلا و یک نقره حاصل کار فرنگی کاران در پنج وزن نخست کشتی قهرمانی آسیابه گزارش ایرنا به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا 2018 در بیشکک پایتخت قرقیزستان در حال برگزاری است.
در فینال وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دیدار نهایی برابر سومیو از ژاپن 3 بر صفر پیروز شد و به مدال طلای آسیا رسید. نوری پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس چهار بر صفر الطالبی از عراق را شکست داد.
وی در نیمه نهایی نیز پنج بر صفر فی پنگ دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از چین را شکست داد و راهی فینال شد.
در وزن 130 کیلوگرم نیز مهدی‌زاده در دیدار نهایی برابر عبدالله یف از ازبکستان با نتیجه سه بر یک پیروز شد و مدال طلای آسیا را بر گردن آویخت. مهدی‌زاده پیش از این در دور نخست 9 بر صفر سونودا از ژاپن را شکست داد و در ادامه نیز پنج بر صفر از سد ناوین از هند گذشت. وی در نیمه نهایی نیز 6 بر 4 ین از چین را شکست داد و به فینال رسید.
محمد علی گرایی در فینال وزن 77 کیلوگرم دارنده مدال برنز جهان مقابل یانگ از چین با نتیجه نزدیک 7 بر 6 شکست خورد و به مدال نقره آسیا رسید. گرایی پیش از این در دور نخست یرلیژکوف قهرمان آسیا از قزاقستان را 3 بر صفر برد سپس برابر احمدف از تاجیکستان 8 بر صفر پیروز شد و در مرحله نیمه نهایی نیز 8 بر صفر یومیدا از ژاپن را برد و به فینال رسید.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی ** 1528 **1368انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.