خانه / دسته‌بندی نشده / ذوالفقار نسب: داور دیدار العین و استقلال سلیقه ای انتخاب شده بود

ذوالفقار نسب: داور دیدار العین و استقلال سلیقه ای انتخاب شده بودوی امروز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همه تایید می کنند داور این رقابت در کنار ضعف فنی، عادلانه قضاوت نکرد. زیرا نخستین انتظار از قاضی یک مسابقه رعایت عدالت است. ولی مشهود بود که داور می خواهد اتفاقات داخل زمین مسابقه را به سود تیم عربی خاتمه دهد.
وی افزود: البته اعتراض محترمانه باشگاه استقلال به داوری با ارائه مستندات و فیلم این دیدار، هر چند در تغییر نتیجه تاثیری ندارد، ولی شاید بتواند در آینده از بروز چنین اشتباهاتی جلوگیری کند. ولی این اعتراض نباید از عرف بین الملل خارج شود تا خطری متوجه باشگاه ها استقلال نباشد.
تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا درحالی که تا اواخر مصاف با العین دو بر یک پیش بود، با کمک «بن یعقوب» داور مالزیایی و اعلام خطای پنالتی به سود حریف به تساوی دو بر دو رسید.
در این دیدار داور دو بار برای تیم العین اعلام ضربه پنالتی کرد که به گفته کارشناسان اشتباه داوری در این تصمیم محرز بوده است.
در پنالتی نخست «سید حسین حسینی» ضربه «مارکوس برگ» مهاجم سوئدی تیم العین را در دو واکنش عالی خود دفع کرد و مانع از فرو ریختن دروازه شد.
تیم فوتبال استقلال با دو تساوی و یک پیروزی صدرنشین گروه چهارم در دور رفت این رقابت هاست.
عضو کمیته آموزش فدراسیون فوتبال درباره عملکرد چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: سه نماینده ایران در پایان دور رفت این رقابت ها عملکرد مثبت عالی از خود به جا گذشتند و امیدوارم تا حد امکان از این تیم ها برای ادامه موفقیت ها حمایت شود.
وی گفت: برای رقابت های خارج از خانه نماینده های فوتبال کشورمان، می توان هواپیمایی چارتر و سایر امکانات را فراهم کرد. زیرا هر چقدر اعضای تیم از نظر روحی و روانی در بستر مناسبی قرار بگیرند، روند مثبت نتیجه گیری آنها حفظ می شود.
مشاور فدراسیون فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه به صعود سه تیم ایرانی به مرحله بعدی این رقابت ها خوشبین است، اظهار داشت: فکر می کنم تیم های استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن توانایی صعود به مرحله بعدی این مسابقات را دارند. البته باشگاه تراکتورسازی فراز و نشیب های زیادی در طول رقابت های باشگاهی کشور داشت و تغییر کادرفنی و سیاست گذارهای جدید، همچنین محرومیت از نقل و انتقالات تاثیر زیادی بر عملکرد آنها گذاشت.
وی ادامه داد: اما تراکتورسازی در آخرین دیدار خود مقابل الجزیره امارات متفاوت ظاهر شد که تاثیر خوب «طغرل ساغلام» سرمربی ترکیه ای در این تیم دیده و آنها موفق شدند در خانه حریف یک امتیاز بگیرند.
ذوالفقارنسب که سابقه سال ها سرمربیگری در فوتبال ملی و باشگاهی کشور را دارد، ادامه داد: البته اعتقادی به شانس در فوتبال ندارم. ولی اگر تیم فوتبال تراکتورسازی در دیدار آخرش کمی شانس داشت، شاید مقابل الجزیره پیروز می شد. اما قطعا با وجود بازیکنان جوان این تیم عملکرد آنها در دیدارهای بعدی به خصوص خانگی بهتر می شود.
هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا روزهای دوشنبه و سه شنبه 14 و 15 اسفندماه برگزار شد و در پایان دور رفت این مسابقات تیم های پرسپولیس و استقلال صدرنشین گروه های سوم و چهارم شدند. تیم ذوب آهن نیز در گروه دوم، مکان دوم را از آن خود کرد و تراکتورسازی در گروه نخست هر چند در انتهای جدول رده بندی قرار گرفت، ولی موفق به کسب نتیجه تساوی ارزشمند در خانه الجزیره از این تیم اماراتی شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029**1368انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.