خانه / دسته‌بندی نشده / راشاتودی:بریتانیا درخواست تحریم جام جهانی را رد کرد

راشاتودی:بریتانیا درخواست تحریم جام جهانی را رد کردبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، راشا تودی در ادامه افزود: این درخواست در تاریخ 25 مارس (5 فروردین)با عنوان’ تیم ملی فوتبال انگلیس را به این رقابت ها اعزام نکرده و بجای آن تورنمنت دیگری برگزاری کنید’ در وب سایت دولت و پارلمان انگلیس ارائه شده است.
دولت بریتانیا به صورت بدیهی با این درخواست مخالفت کرد و یکی از دلایل آن را ‘عدم مسئولیت دولت در قبال تیم فوتبال انگلیس’ اعلام کرد.
در جوابیه دولت بریتانیا به این درخواست آمده است: از آنجا که این موضوع در حیطه وظایف و مسئولیت های دولت انگلیس قرار ندارد، از این رو دولت نمی تواند با این درخواست موافقت نماید؛ در واقع درخواست مذکور، در چارچوب ‘درخواست های استاندارد ‘ قرار نمی گیرد.
ترزا می نخست وزیر انگلیس در ماه مارس با اعلام تحریم دیپلماتیک جام جهانی، از عدم سفر هیچ کدام از وزرا یا اعضای خانواده سلطنتی از جمله شاهزاده ویلیام به این مسابقات خبر داد.
گفتنی است بدنبال ادعای دولت انگلیس مبنی بر دخالت مسکو در سوء قصد به جان سرگئی اسکریپال جاسوس اسبق روسیه با استفاده از عامل اعصاب در شهر سالزبری، لندن به عنوان مجازات اقدام به تحریم دیپلماتیک جام جهانی 2018 روسیه کرد.
جام جهانی فوتبال 2018 با حضور 32 تیم از 24 خرداد ماه در روسیه آغاز می شود.
ورزشی**3991**1584انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.