خانه / دسته‌بندی نشده / رویاهای «کولاکوویچ» برای موفقیت ایران در لیگ ملت‌های والیبال

رویاهای «کولاکوویچ» برای موفقیت ایران در لیگ ملت‌های والیبالایگور کولاکوویچ که روز چهارشنبه در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال در ورزشگاه آزادی با خبرنگاران سخن می گفت، اظهار داشت: در این لیگ ما به دنبال تحقق رویاهای خود هستیم و نخستین مساله ارائه یک نمایش زیبا و دیدنی است.
وی با بیان اینکه برای کسب آمادگی بیشتر برای حضور در این رقابتها انجام 2 دیدار دوستانه با تیم ملی کشور صربستان برنامه ریزی شده است، گفت: بازیکنان در رقابت ها برای هر توپ خواهند جنگید و تلاش می کنیم تا از میدان با دست پر خارج شویم.
سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه به دعوت از بازیکنان جوان به اردوی تیم ملی اشاره کرد و یادآور شد: این بازیکنان انتخاب خود من هستند. افراد هوشمندی به اردو دعوت شده اند که آینده خوبی برای تیم ملی والیبال رقم خواهد خورد و اگر تلاش کنند می توانند عضو اصلی تیم شوند در غیر این صورت باید جای خود را به افراد دیگری بدهند.
کولاکوویچ درباره حضور نداشتن بازیکنان قدیمی در ترکیب تیم ملی نیز گفت: بازیکنان قدیمی دارای تجربه کافی هستند و به دلیل خستگی ناشی از حضور در بازی تیم ملی و باشگاهی، ترجیح داده شد استراحت کنند تا با قدرت به تیم ملی اضافه شوند.
وی ادامه داد: میلاد عبادی پور و محمد جواد معنوی نژاد دو بازیکن شاغل در باشگاههای خارجی هم در آینده به تیم خواهند پیوست.
تمرینات تیم ملی والیبال ایران از صبح امروز در دو نوبت صبح و عصر در سالن مجموعه ورزشی آزادی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
نخستین تمرین تیم ملی والیبال ایران به مدت 90 دقیقه، ساعت 17 روز گذشته – سه شنبه – در سالن والیبال برگزار شد، که محور اصلی آن، برگزاری جلسات توجیهی برای بازیکنان و کادر فنی از سوی ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم بود.
محمد طاهر وادی، جواد کریمی، فرهاد سال‌افزون، سامان فائزی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، رحمان تقی‌زاده، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، سلیم چپرلی، قاسم کارخانه، سعید جواهری توانا، امیر غفور، محمد رضی‌پور، امیرمحمد فلاحت‌خواه، مهدی جلوه، ابوالفضل قلی‌پور، پوریا یلی، محمدرضا حضرت‌پور، بهنام ابراهیمی، امیرحسین توخته، صابر کاظمی، میثم صالحی، مصطفی حیدری، مجتبی یوسفی، کیاوش حیدری، محمود رسولی و اکبر ولایی 29 بازیکن دعوت شده به نخستین اردوی تیم ملی والیبال هستند.
رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال که پیش از این با عنوان لیگ جهانی والیبال برگزار می‌شد، با حضور ۱۶ تیم برتر جهان از چهارم خرداد ماه امسال آغاز می شود و تیم ملی ایران در هفته اول رقابت‌ها در شهر «رن» فرانسه به مصاف رقبا می‌رود. ایران در گروه یک با تیم‌های فرانسه، استرالیا و ژاپن هم‌گروه است.
همچنین با اعلام فدراسیون جهانی والیبال، هفته دوم لیگ ملت های والیبال از ۱۱ تا ۱۳ خرداد ماه به میزبانی سن جوآن آرژانتین برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه ۷ با آرژانتین، کانادا و ایتالیا هم‌گروه است.
هفته سوم هم 18خرداد ماه به میزبانی شهر اوفا روسیه برگزار خواهد شد که والیبالیست‌های ایران در گروه ۱۱ باید با تیم‌های روسیه، برزیل و چین دیدار کنند.
در هفته چهارم تیم‌های والیبال ایران در گروه ۱۵ با تیم‌های آمریکا، لهستان و صربستان هم‌گروه است و باید از ۲۵ خرداد ماه در ایلینویز آمریکا به مصاف حریفان قدرتمندش برود.
در هفته پایانی دور گروهی که از اول تا سوم تیرماه انجام می‌شود تیم ملی والیبال ایران باید در تهران به مصاف تیم‌های آلمان، بلغارستان و کره جنوبی مصاف دهد.
مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا از ۱۳ تیر ماه با حضور 6 تیم در شهر لیل فرانسه آغاز می‌شود و تا ۱۷ تیرماه ادامه می یابد.
بر اساس گروه‌بندی انجام شده ۱۲۰ مسابقه در این مسابقات برگزار می شود که تیم‌ها به صورت دوره‌ای و در گروه‌های مختلف با هم دیدار می‌کنند. پنج تیم برتر مرحله گروهی به همراه تیم میزبان دور نهایی، شش تیم مرحله فینال را تشکیل خواهند داد.
ورزشی**1293**9250**1597انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.