خانه / دسته‌بندی نشده / رکورددار پرش ارتفاع ایران بدنبال کسب مدال آسیاست

رکورددار پرش ارتفاع ایران بدنبال کسب مدال آسیاست«کیوان قنبرزاده» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، هدف از برپایی اردوی آماده سازی در کشور روسیه را حضور قدرتمندتر در بازی های آسیایی عنوان کرد و افزود: با پیگیری های مسوولان فدراسیون دوومیدانی زمینه فعالیت من با «یرگنی زاگارولکا»، سرمربی تیم ملی دوومیدانی کشور روسیه آماده شد و از آبان ماه سال 96 زیر نظر این مربی کارنامه دار تمرینات خود را دنبال می کنم.
دارنده 2 مدال نقره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا با بیان اینکه سرمربی تیم ملی دوومیدانی روسیه به آسانی مسوولیت و هدایت ورزشکاری را نمی پذیرد، تاکید کرد: کار بسیار مهم و ارزشمند فدراسیون جلب نظر این مربی کاربلد برای مربیگری بود.
وی که چند روزی است برای تمدید روادید خود به کشور بازگشته است، ادامه داد: تمرینات ما در کمپ دوومیدانی«مسکو» روند مطلوبی دارد. روزانه در دو نوبت صبح و عصر تمرین می کنیم، نکات بسیاری آموخته ام و روش تمرینم را هم اصلاح کرده ام.
قنبرزاده با بیان اینکه اردوی آماده سازی اش در مسکو متصل به بازی های آسیایی خواهد بود، تاکید کرد: چنانچه فدراسیون دوومیدانی برای من و سایر ملی پوشان برنامه اردویی مناسبی زیر نظر بهترین مربیان دنیا تدارک نمی دید، آمادگی ما در کمترین حد می ماند. اگر در اردوی برون مرزی زیر نظر «زاگارولکا» تمرین نمی کردم به هیچ وجه به این حد از آمادگی نمی رسیدم.
رکورددار پرش ایران با بیان اینکه اردوی های برون مرزی تغییرات مهمی در روند آماده سازی من ایجاد کرد، افزود: تمرین زیر نظر مربی خاص، تغییر در برنامه تمرینات و به روز کردن آنها، مرا به مرز آمادگی امروز رسانده و پیشرفت قابل توجهی داشته ام.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص چگونگی برنامه های آتی و تکمیلی خود برای آماده سازی، گفت: شرکت در مسابقات فصل اروپا را در دستور کار دارم و به همین منظور به ایران آمده ام تا ویزای اروپا را بگیرم. چند روز دیگر راهی کشور آلمان می شوم تا در مسابقات دوومیدانی این کشور شرکت کنم.
عضو تیم ملی دوومیدانی ایران در پاسخ به این سئوال که آیا از قنبرزاده در بازی های آسیایی 2018 اندونزی می توان انتظار مدال داشت؟ گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهم بست، هر چند کار ما با توجه به اینکه قهرمانان جهان و المپیک از قاره آسیا هستند، دشوارتر است.
وی گفت: ورزشکاران قطر و سوریه رقبای اصلی من در بازی های آسیایی هستند، نمایندگان کشورهای چین و ژاپن نیز که از مدعیان سنتی این بازی ها به شمار می روند در رده های بعدی قرار دارند.
قنبرزاده ادامه داد: برنامه های آماده سازی خوبی داشتم و از این نظر خیالم آسوده است، امیدوارم تلاش هایم در بازی های آسیایی نتیجه بخش باشد و بهترین عملکرد را داشته باشم.
فدراسیون دوومیدانی به منظور آماده سازی ورزشکاران خود برای حضوری قدرتمند در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا برای «احسان حدادی» در پرتاب دیسک در ایالت کالیفرنیای آمریکا، کیوان قنبرزاده در پرش ارتفاع در روسیه، «حسن تفتیان» در دوهای سرعت در فرانسه و «رضا مقدم» در پرتاب چکش، در کشور بلاروس اردوی تدارکاتی و آماده سازی برپا کرده است.
«علی ثمری»، دارنده مدال طلای قهرمانی آسیایی هندوستان نیز به همین منظور اواخر اردیبهشت ماه امسال راهی کشور اوکراین می شود.
«مجید کیهانی» رییس فدراسیون دوومیدانی پیش بینی کرده است، دوومیدانی کاران ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا حداقل 3 مدال کسب کنند.
«یرگنی زاگارولکا» سرمربی تیم ملی دوومیدانی روسیه است، شاگردان او در ادوار مسابقات جهانی و بازی های المپیک تاکنون مدال های رنگارنگ بسیاری کسب کرده اند که پنج مدال طلای بازی های المپیک تنها قسمتی از کارنامه درخشان این مربی روس است.
ورزشی.**9144**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.