خانه / دسته‌بندی نشده / ساخت کتابخانه مرکزی در قزوین با منابع دولتی امکان پذیر نیست

ساخت کتابخانه مرکزی در قزوین با منابع دولتی امکان پذیر نیستبه گزارش ایرنا،عبدالمحمد زاهدی سه شنبه شب در نشست انجمن کتابخانه های استان قزوین افزود: زمین کتابخانه مرکزی که مدت پنج سال است در تفاهم نامه بین 2 اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل امور کتابخانه های استان واگذار شده در حال حاضر در ردیف بودجه سال97 ردیف اعتباری نداشته و بعید است در سال 98 نیز ردیفی برای آن اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: بنابراین می توان با هدف ساخت این کتابخانه و با تغییر کاربری بخشی از این زمین به کاربری اقتصادی در کمیسیون ماده پنج اقدام به جذب سرمایه گذار برای آن کرد.
زاهدی به شهرداری قزوین نیز پیشنهاد کرد برای جبران بدهی های خود از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها که باید به کتابخانه ها بپردازد در ساخت این کتابخانه مشارکت کند.
وی همچنین از شهرداری قزوین خواست نیم درصد حق کتابخانه ها را ماهانه پرداخت کنند چرا که پرداخت در پایان سال ممکن است شهرداری را با توجه به قراردادهای مختلف و برنامه های دیگری که دارد با کمبود منابع مالی مواجه کند.
استاندار قزوینبا اظهار تاسف از کاهش زمان مطالعه در جامعه، گفت:حضور طولانی در فضای مجازی و کاهش زمان مطالعه باید آسیب شناسی شود.
وی با بیان اینکه در این میان جای نهادهایی چون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اینگونه جلسات خالی است،افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه بهترین کار این است که این موضوع را از دوران کودکی افراد برای آنان نهادینه کنیم.
استان قزوین دارای 36 باب کتابخانه نهادی و 31 باب کتابخانه مشارکتی است.
هم اکنون80 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان قزوین هستند.
7388*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.