خانه / دسته‌بندی نشده / سرپرست کاروان ایران: تاکنون 18سهمیه المپیک جوانان کسب شده است

سرپرست کاروان ایران: تاکنون 18سهمیه المپیک جوانان کسب شده استاصغر رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص آخرین وضعیت سهمیه های کسب شده در سومین دوره این بازی ها اظهار کرد: این سهمیه در رشته تیمی فوتسال پسران و انفرادی قایقرانی، تیر و کمان، تیراندازی، سوارکاری و وزنه برداری از سوی ورزشکاران بدست آمده که از این تعداد 10سهمیه مربوط به فوتسال جوانان است.
رحیمی ادامه داد: در فروردین ماه سال 97 هم دختران برای کسب سهمیه فوتسال تلاش خواهند کرد و چنانچه تیم دختران هم به این سهمیه دست یابد، فدراسیون فوتبال تنها باید یکی از این دو تیم را اعزام کند زیرا در بخش تیمی از یک رشته تنها یک تیم باید حضور داشته باشد.
وی به کسب 16سهمیه ایران در دومین دوره بازی های المپیک جوانان در چین اشاره کرد و گفت: در آن دوره ایران 16سهمیه کسب کرده بود و پیش بینی می شود که در این دوره شمار سهمیه ها به 30 مورد افزایش یابد.
رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک اضافه کرد: ورزشکاران جوان ایران بیشترین سهمیه ها را در فروردین ماه سال 97و در رشته هایی نظیر تکواندو، وزنه برداری، شمشیربازی، کشتی فرنگی و آزاد کسب خواهند کرد .
وی درباره ورزشکاران اعزامی به این بازی ها نیز پیش بینی کرد که کاروانی 50 نفره متشکل از ورزشکاران، کادر فنی و اجرایی به آرژانتین اعزام شوند که در مقایسه با دومین دوره که به میزبانی چین برگزار شد، افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
این رقابت ها مهرماه سال آینده در بوینوس آیرس آرژانتین برگزار می شود و براساس گفته های مسئولان بازی های المپیک حدود چهار هزار ورزشکار از 206 کشور جهان در این بازی ها حضور خواهند داشت.
سرپرست کاروان ورزشی اعزامی ایران درباره آخرین اقدامات برای رزرو بلیت و ثبت نام نهایی گفت: این موضوع همزمان با ثبت نام اعزام ورزشکاران ایران به بازی های آسیایی 2018 اندونزی در حال انجام است و با توجه به بودجه ای که در سال 97 این کمیته پیش بینی شده است، مشکلی در این باره نخواهیم داشت.
نخستین دوره بازی های المپیک جوانان سال2010 و با حضور نمایندگان ۸۶ کشور و به میزبانی سنگاپور برگزار شده بود که کاروان ایران هم با ۵۲ سهمیه در ۱۳ رشته و با کسب ۵ مدال (۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز) در جایگاه بیست و ششم ایستاد.
ایران در دومین دوره این بازیها با سه سهمیه بیشتر و چهار رشته کمتر از دوره قبل در نانجینگ چین با تصاحب ۳ نشان طلا و ۳ برنز و دوپله صعود در جایگاه بیست و چهارم ایستاد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9250**1597انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.