خانه / دسته‌بندی نشده / سطح رقابتهای غریق نجات کشور مثبت ارزیابی شد

سطح رقابتهای غریق نجات کشور مثبت ارزیابی شدمحمود افشار دوست یکشنبه شب به ایرنا گفت: بیست و هفتمین دوره رقابتهای نجات غریق و غواصی کشور که از فردا دوشنبه با چهاردهمین دوره رقابتهای بانوان ادامه خواهد یافت از استقبال و رضایتمندی بالای شرکت کنندگان برخوردار می باشد.
وی اظهار کرد: در این دوره از رقابتها ودر بخش آقایان 250 ورزشکار در ماده های مختلف در شرایطی مناسب در ساحل و استخر به رقابت پرداختند.
وی افزود: این رقابتها باهمکاری موسسه ورزش و بخش های دریایی و ورزشی در حال برگزاری است.
افشار دوست گفت: همچنین امروز مجمع عمومی فدراسیون غریق نجات و غواصی با حضور اعضای این مجمع در جزیره کیش برگزار شد.
وی افزود: در این مجمع معاون امور فرهنگی وزیر ورزش ، رییس کل فدراسیونهای ورزشیو نماینده کمیته ملی المپیک حضور داشتند.
رییس هیات نجات غریق و غواصی جزیره کیش نیز یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بیست و هفتمین دوره رقابتهای نجات غریق و غواصی کشور در رده آقایان به ترتیب با برتری تیم های تهران، البرز و بوشهر در جزیره کیش پایان یافت.
عزیز اله فرضی پور افزود: در این دوره از رقابت ها، بخش مسابقات ساحلی در 3 بخش پرچم ، 90 متر سرعت انفرادی و 4 در 90 متر تیمی برگزار شد.
وی گفت: در بخش 4 در 90 متر، تیم خراسان رضوی عنوان نخست را کسب کرد، تیم هرمزگان در جایگاه دوم ایستاد و تیم بوشهر هم مدال برنز را از آن خود کرد.
وی اظهار کرد: در بخش 90 متر سرعت در ساحل، فرشاد ادواری از استان البرز به عنوان نخست دست یافت، رضا قاسمی از استان تهران دوم شد و سید رضا کاشف تبریزیان از خراسان رضوی جایگاه سوم را بدست آورد.
وی گفت: در بخش پرچم در ساحل هم میلاد برازجانی از بوشهر جایگاه نخست را به خود اختصاص داد، رضا قاسمی از تهران دوم شد و فرشاد ادواری از استان البرز عنوان سوم را بدست آورد.
فرضی پور افزود: در رقابت های نجات غریق بخش استخر نیز در پنج ماده 50 متر حمل آدمک با تیوب و پای غواصی، 100 متر حمل ادمک با پای غواصی، 200 متر با مانع، 4 در 25 متر حمل آدمک و بالاخره پرتاب طناب برگزار شد.
وی گفت: در ماده 50 متر حمل آدمک با تیوب و پای غواصی، بهشاد علیزاده از مازندران، پوریا شفیعی از البرز و پدرام مالدار از توابع تهران به ترتیب در جایگاه اول تا سوم ایستادند.
وی اضافه کرد: در ماده 100 متر حمل ادمک با پای غواصی، خشایار حسینیان از البرز، بهشاد علیزاده از مازندران و پوریا مالدار اول تا سوم شدند و در 200 متر با مانع، امیرعباس امراللهی از توابع تهران، سعید آشتیانی از تهران و احسان شفائیان از البرز به ترتیب صاحب عناوین برتر شدند.
فرضی پور گفت: در ماده 4 در 25 متر حمل آدمک، تیم های تهران، البرز و فارس به ترتیب جایگاه اول تا سوم را از آن خود کردند و
در ماده پرتاب طناب تیم های بوشهر، خراسان رضوی و کردستان به ترتیب اول تا سوم شدند.
بر اساس اعلام فدراسیون نجات غریق، 15 تا 20 نفر به صورت جداگانه در بخش استخر و ساحلی به تیم ملی دعوت می شوند و در نهایت با انتخاب کمیته فنی ، برترین افراد برای اعزام به مسابقات قهرمانی جهان پس از برگزاری 5 تا 6 اردوی آمادگی مشخص می شوند.
مسابقات نجات غریق قهرمانی جهان آبان ماه امسال در استرالیا برگزار خواهد شد.
مسابقات نجات غریق ساحلی و استخر قهرمانی کشور با حضور 300 نفر از ورزشکاران کشور در سه روز گذشته در جزیره کیش برگزار شد.
6993انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.