خانه / دسته‌بندی نشده / سفر طولانی والیبالیست های ایران از آرژانتین تا روسیه

سفر طولانی والیبالیست های ایران از آرژانتین تا روسیهبه گزارش روز سه شنبه فدراسیون والیبال، کاروان ملی پوشان ایران که صبح دوشنبه شهر بوینوس آیرس کشور آرژانتین را ترک کرده بودند، امروز به فرانکفورت آلمان رسیدند تا از این شهر راهی مسکو شوند.
کاروان ایران پس از سه ساعت پرواز به مسکو و توقف در فرودگاه این شهر، قرار است ساعت 22 و 40 دقیقه به وقت محلی به سمت شهر یوفا عزیمت کند.
تیم ملی ایران بعد از 40 ساعت سفر از آرژانتین به روسیه در هتلی در یوفا مستقر می شوند که 24 دقیقه تا فرودگاه و کمتر از 5 دقیقه تا سالن محل مسابقات فاصله دارد.
ملی پوشان والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت ها با روسیه، برزیل و چین رقابت خواهند کرد و دیدارهای تیم ایران از روز جمعه آغاز خواهد شد.
مرحله مقدماتی رقابت های لیگ ملت های والیبال از چهارم خردادماه به میزبانی فرانسه آغاز شده است که ملی پوشان ایران در نخستین دیدار با نتیجه 3 بر یک مقابل میزبان شکست خورند و در دومین دیدار 3 بر صفر استرالیا را از پیش رو بر داشتند، اما در سومین دیدار 3 بر یک مغلوب ژاپن شدند.
در هفته دوم نیز که به میزبانی آرژانتین برگزار شد، ملی پوشان والیبال ایران 3 بر 2 میزبان را شکست دادند، اما در مقابل ایتالیا با نتیجه 3 بر صفر و کانادا با نتیجه 3 بر یک مغلوب شدند.
فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت های والیبال هستند. تیم های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در سال ۲۰۱۸ سهمیه این رقابتها به دست آوردند.
تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۸ ششمین حضور خود را در لیگ جهانی والیبال که با نام لیگ ملت های والیبال برگزار می شود، در حالی تجربه می کند که هدایت تیم ایران را «ایگور کولاکوویچ» برای دومین سال متوالی در این رقابت ها بر عهده دارد.
ملی پوشان ایران در پنج دوره گذشته با سرمربیگری خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۷) به میدان رفتند.
ورزشی**9029**1584انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.