خانه / دسته‌بندی نشده / سفر 6 هزار کیلومتری تیم ملی اسپانیا در روسیه

سفر 6 هزار کیلومتری تیم ملی اسپانیا در روسیهبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، تیم ملی‌ اسپانیا پس از 19 روز آماده سازی در کمپ فدراسیون فوتبال این کشور در مادرید، روز 7 ژوئن (17 خرداد ) به ‘کراسنودار’ محل اقامت خود در جنوب روسیه سفر کرد.
«یولن لوپتگی» سرمربی اسپانیا قبل از انتخاب نهایی کمپ کراسنودار، از 15 کمپ ورزشی دیدن کرده بود.
معیارهای کلیدی مورد نظر لوپتگی، داشتن دست کم دو زمین بازی، آب و هوای مناسب، اقامتگاه بسیار نزدیک به زمین بازی برای آنکه بازیکنان قدم زنان به آنجا بروند، رفاه و سهولت سفر به فرودگاه بود که کراسنودار از همه این مزیت ها برخوردار است.
شاگردان لوپتگی در کراسنودار در دمای بیش از 25 درجه سانتیگراد تمرین خواهند کرد، اما دیدارهایی که این تیم با پرتغال ، ایران و مراکش در شهرهای سوچی، قازان و کالینینگراد خواهد داشت، دمای هوای ملایم تری دارند و بدین صورت دمای هوا، اسپانیایی ها را غافلگیر نخواهد کرد.
لوپتگی از سوی دیگر، کراسنودار را به این دلیل انتخاب کرد که این شهر، به رغم اینکه مدرنترین تأسیسات و ورزشگاه روسیه را دارد، میزبان هیچ کدام از دیدارهای جام جهانی‌ نیست و به همین خاطر هواداران سایر تیم ها وجود نخواهند داشت که مزاحمت ایجاد کنند و رفت و آمدهای تیم ملی‌ نیز با ترافیک روبرو نخواهد شد.
باتوجه به وسعت روسیه و مسافت های طولانی بین کمپ تیم ها و ورزشگاه های محل برگزاری جام، اسپانیا یکی‌ از تیم هایی است که بیشترین مسافت ها را در جام جهانی‌ روسیه طی‌ خواهد کرد و این امر، یکی‌ از نگرانی‌ های مسئولان و مقامات فوتبال این کشور است.
تیم اسپانیا در مرحله نخست این بازی ها باید در مجموع 6 هزار و 425 کیلومتر را در رفت و آمد بین کراسنودار و شهرهای محل برگزاری مسابقات طی‌ کند.
نخستین دیدار اسپانیایی ها با پرتغال در ورزشگاه سوچی (غرب روسیه ) و در روز ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ) خواهد بود که ۱۶۵ کیلومتر با کراسنودار فاصله دارد.
پس از آن، اسپانیا باید به شهر قازان (یکی‌ از شرقی‌ ترین ورزشگاه ها ) واقع در ۱۳۹۸ کیلومتری کراسنودار سفر کند تا روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد )، به مصاف تیم ملی‌ ایران برود.
سومین دیدار اسپانیایی ها در روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر )، با تیم ملی‌ مراکش در شهر کالینینگراد در فاصله ۱۶۵۰ کیلومتری کراسنودار برگزار می شود. شایان ذکر است کالینینگراد یک شهر کاملا جدا از کشور روسیه و در شمال لهستان واقع شده است.
در صورت صعود اسپانیا به مرحله بعدی، آنها باید با یکی‌ از تیم های گروه (A )، متشکل از روسیه ، اروگوئه ، مصر و عربستان سعودی بازی کنند. اگر اسپانیا به عنوان تیم اول گروه خود صعود کند باید تا مسکو (1354 کیلومتر ) سفر کند و اگر در گروهش دوم شود، سفر به شهر سوچی را تکرار خواهد کرد که نزدیکترین شهر به کمپ این تیم است.
**اقدامات دولت اسپانیا برای جام جهانی‌ روسیه
دولت اسپانیا اعلام کرده است که امنیت هواداران این کشور را در طول جام جهانی‌ روسیه تضمین خواهد کرد. خشونت، یکی‌ از بخش های منفی‌ این رویداد بزرگ فوتبالی است و وزارت کشور اسپانیا در این مورد، خیال هواداران اسپانیایی را که می‌ خواهند به طور مستقیم شاهد این دیدارها باشند، آسوده کرده است.
وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد که برای حفظ امنیت تیم ملی‌ این کشور در روسیه، چندین نیروی پلیس اسپانیا آنها را همراهی خواهند کرد و چنین تدابیری را نیز برای هواداران درنظر دارد، به طوری که چند پلیس اسپانیایی با همکاری پلیس روسیه برای تامین امنیت هواداران به کشور میزبان جام جهانی سفر می کنند.
از سوی دیگر، مشاور امنیتی سفارت اسپانیا در مسکو نیز از امضای یک پروتکل همکاری با وزارت کشور روسیه به منظور اعزام نیروهای پلیس اسپانیا که در امور امنیتی بازی های فوتبال بین المللی تخصص دارند، خبر داد.
در این رابطه، کنسولگری های اسپانیا در مسکو و سن پترزبورگ نیز تدابیری اندیشیده اند تا پاسخگوی هرگونه شرایط فوریتی برای هواداران و یا روزنامه نگاران اسپانیایی باشند.
اسپانیا از مدت ها قبل به تمامی افرادی که قصد سفر به روسیه برای تماشای جام جهانی را دارند توصیه کرده است که بلیت های ورودی را از طریق سایت فیفا خریداری کنند و بعد از آن بلافاصله تقاضای ‘گذرنامه هوادار یا کارت فن آی دی (FAN-ID )’ کنند.
این گذرنامه که رایگان است، در اصل یک روادید است که اجازه سفر به روسیه 10 روز قبل تا 10 روز پس از پایان جام جهانی‌ را به هوادار می‌ دهد. دولت روسیه برای تسهیل سفر تماشاگران به این بازی ها، به جای دریافت 59 یورو در ازای صدور روادید از هر تماشاگر ، این گذرنامه را به صورت رایگان ارائه می کند.
به گفته منابع کنسولی اسپانیا، در واقع ، روسیه اعلام کرده است که داشتن این کارت شناسایی ضروری است؛ زیرا تماشاگران حتی با داشتن بلیت، بدون این کارت اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند.
یک نکته مهم دیگری که باید در نظر داشت این است که به دلایل امنیتی، مقامات روسیه از همه خارجیان درخواست کرده ا‌ند که در 24 ساعت نخست ورودشان به شهری که می‌ خواهند شب را آنجا بگذرانند، یک ثبت پلیسی‌ انجام دهند. افرادی که در هتل سکونت می یابند، به طور خودکا ، مشخصات آنها ثبت می‌ شود، اما مشکل کسانی‌ هستند که در آپارتمان ها یا اتاق های خصوصی اسکان می‌ یابند و هویت آنها باید معلوم شود.
اسپانیا به هواداران توصیه کرده است که یک بیمه درمانی با پوشش بیمه ای دست کم 30 هزار دلار برای خود تهیه کنند.
اروپام *1*491**1584انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.