خانه / دسته‌بندی نشده / سفیر ایران درسئول: ورزشکاران ایرانی با وجود کمبودها پیروزی می آفرینند

سفیر ایران درسئول: ورزشکاران ایرانی با وجود کمبودها پیروزی می آفرینندبه گزارش ایرنا، ‘حسن طاهریان’ روز دوشنبه در ضیافت نهار کاروان ورزشی پارالمپیک زمستانی ایران در رقابت های پیونگ چانگ در سئول افزود: حضور ورزشکاران ایرانی در میادین بین المللی مانند المپیک و پارالمپیک باعث افتخار و سربلندی کشورمان است.
او در پایان جوایزی به ورزشکاران و مربیان تیم اعزامی پارالمپیک ایران به رقابت های زمستانی پیونگ چانگ اهدا کرد.
اشرفی سرپرست هیات اعزامی ایران به این رقابت ها نیز در این مراسم گزارش مختصری از روند توسعه ورزش های تابستانی و زمستانی به سفیر ایران در کره جنوبی ارایه کرد.
او همچنین از میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی تشکر و قدردانی کرد.
تیم ملی اسکی ایران برای اولین بار با پنج نماینده در رقابت های پارالمپیک زمستانی حاضر شد و این اعزام اولین حضور پرتعداد کشورمان در بازی های پارالمپیک زمستانی بود.
همچنین در این دوره از مسابقات برای اولین بار دو بانوی اسکی باز نیز در ترکیب تیم حضور داشتند و برای اولین بار هم یک ورزشکار نابینا از ایران به بازی های پارالمپیک زمستانی راه یافت که پرچم دار کاروان ایران نیز بود.
اسکی معلولین ایران که برای پنج دوره تنها در بخش آلپاین نماینده داشت، در ششمین حضور خود توانست در دو رشته جدید اسنوبرد و صحرانوردی نیز نماینده داشته باشد و از این حیث این اعزام مجموعه ای از نخستین ها بود.
همچنین در نخستین روز این رقابت ها «حسین سولقانی» در بخش بردکراس، کلاس SL2 در جایگاه هفدهم قرار گرفت و «پوریا خلیل تاش» دیگر نماینده کشورمان در رقابت های کلاس UL شرکت کرد و به عنوان بیستم دست یافت.
در رقابت های اسنوبرد، رشته بنک اسلالوم نیز «صدیقه روزبه» هشتم شد، «پوریا خلیل تاش» به عنوان بیست و یک دست یافت و «حسین سولقانی» نیز هفدهم شد.
در بخش صحرانوردی و در بخش اسپرینت (کلاسیک) «ابوالفضل خطیبی» بیست و یکم شد و «الهه قلی فلاح» تنها ورزشکار نابینای کاروان ایران نیز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.
در ششمین حضور ایران در این بازی ها که به میزبانی پیونگ چانگ در کره جنوبی برگزار شد، صدیقه روزبه، حسین سولقانی و پوریا خلیل تاش در بخش اسنوبرد، الهه قلی فلاح (بخش نابینایان) و ابوالفضل خطیبی در بخش صحرانوردی، به عنوان نمایندگان کشورمان در رقابت ها شرکت کردند.
سرپرستی کاروان اعزامی از کشورمان در این دوره از مسابقات بر عهده «عیسی ساوه شمشکی» بود و «صادق کلهر» به عنوان سرمربی، «رحمت اله مقدید»، «مهدی سولقانی» و «فرزانه رضا سلطانی» به عنوان مربی، هدایت تیم را بر عهده داشتند.
**آساق**1904**انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.