خانه / دسته‌بندی نشده / سهراب مرادی در نظرسنجی فدراسیون جهانی، سوم شد

سهراب مرادی در نظرسنجی فدراسیون جهانی، سوم شدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری، در این نظرسنجی ‘لاشا تالاخادزه’ وزنه بردار گرجستانی با کسب 9 هزار و 804 رأی، مقام نخست و ‘محمود اهاب’ از مصر با کسب هشت هزار و 491 رأی، رده دوم را بدست آورد.
در این نظرسنجی، سهراب مرادی از کشورمان از مجموع 23 هزار و 301 رأی، سه هزار و 142 رأی کسب کرد و در جای سوم رده برترین های وزنه برداری جهان در سال 2017 جای گرفت.
این ورزشکار، آذر امسال در جریان رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان موفق به شکستن رکورد جهانی شد.
مرادی در حرکات یک ضرب با 184 کیلوگرم، مدال طلای خود را قطعی کرد و در حرکات دو ضرب در همان حرکت نخست با بلند کردن وزنه 219 کیلوگرم، مدال طلای دو ضرب و مجموع خود را نیز بدست آورد.
مرادی همچنین در دومین حرکت برای جابه جا کردن رکورد دو ضرب و مجموع جهان با بلند کردن وزنه 233 کیلوگرمی، رکورد دو ضرب جهان را پس از 17 سال، یک کیلوگرم و رکورد مجموع جهان را که به نام خودش بود، چهار کیلوگرم ارتقاء داد.
«سیمون کولچی» از لهستان از سال 2000 میلادی رکورد حرکت دو ضرب جهان در دسته 94 کیلوگرم را در اختیار داشت.
مرادی پیشتر در بازی های داخل سالن آسیایی که شهریور امسال در ترکمنستان برگزار شد، در حرکت یک ضرب وزنه 185 کیلوگرم و در دو ضرب وزنه 228 کیلوگرم را مهار کرد و با مجموع 413 کیلوگرم، رکورد مجموع جهان را دو کیلوگرم ارتقاء داد.
این ورزشکار در دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک 2016 ریو توانست بر سکوی قهرمانی بایستد و اولین مدال آور تاریخ ورزش استان در المپیک لقب گرفت.
مرادی، زاده شهرستان لنجان(در 45 کیلومتری اصفهان) است.
6020 /6027 خبرنگار: علیرضا حکیمیان* انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.