خانه / دسته‌بندی نشده / سه اتومبیلران فارس صاحب مقام کشوری شدند

سه اتومبیلران فارس صاحب مقام کشوری شدندبه گزارش ایرنا، تیم فارس در این رقابت ها که روز سه شنبه در کرج مرکز استان البرز برگزار شد، در رشته آفرود 2 مدال طلا و یک برنز کسب کرد.
در کلاس یک، حسین کامکار از فارس به مدال طلا دست یافت، محمد شش پری از قزوین و رضا روستایی از تهران هم به ترتیب دوم و سوم شدند.
همچنین در کلاس سوم نیز فرشید ابراهیمی از فارس عنوان نخست را کسب کرد، محسن یزدی از قم نایب قهرمان شد و علیرضا پور شهید از فارس بر سکوی سوم ایستاد.
در نخسین مرحله ار رقابت های اتومبلیرانی آفرود کشور که به میزبانی کرج در بخش دهستان هیو، برگزار شد، 110 اتومبیلران حضور داشتند.
مرحله دوم این رقابت ها بیست و دوم تیرماه 97 برگزار خواهد شد.
رقابت های آفرود (Off-road) یا بیابانی، گونه‌ای از مسابقه اتومبیلرانی است که در پیست های دارای شرایط دشوار طبیعی برگزار می‌شود.
معمولا این رقابت ها در مسیرهای خاکی، گلی، صخره‌ای و ناهموار شنی و کویری برگزار می‌شود. پیروزی هر گروه در این مسابقه ها بستگی به قدرت موتور، توان جعبه دنده، مقاومت شاسی و البته مهارت راننده و نقشه خوان در مسیرهای سخت دارد.
در این نوع از رقابت ها معمولا از خودروهای شاسی بلند استفاده می‌شود و این مسابقه فرصت مناسبی برای خودروسازان بزرگ تولید کننده خودروهای شاسی بلندی همچون جیپ، رنجرور، لندرور و نیسان پاترول است تا قدرت، سرعت و فناوری محصولات جدیدشان را نمایش دهند و برای جذب مشتریان بیشتر به رقابت بپردازند.
7368 /6118انتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.