خانه / دسته‌بندی نشده / سکوت در برابر جنایات در مرام ورزشکاران جایی ندارد

سکوت در برابر جنایات در مرام ورزشکاران جایی نداردبه گزارش روز جمعه خبرگزاری ایرنا، در بین این قشرها حضور ورزشکاران بیش از دیگر گروه ها چشمگیر بود؛ ورزشکارانی که در قالب گروه های سنی مختلف از نخستین ساعات روز همگام با دیگر اقشار جامعه به حمایت از قدس و آرمان های فلسطین پرداختند.
در این میان حرکات رزمی و ندای «حیدر حیدر» جوانان و نوجوانان موجب شد تا بسیاری از حاضران در میدان فلسطین این جملات را با ورزشکاران تکرار کنند.
مسابقات نمادینی بین ورزشکاران در این میدان برگزار شد و در پایان این مسابقات ورزشکاران و مربیان آنان با اعلام اینکه اگر فتوت و جوانمردی از اصول اصلی ورزش است پس سکوت در برابر کشتار و ستمگری صهیونیست ها با مکتب ورزش و مرام پهلوانی نمی تواند سازکار باشد، به تشریح چرایی عدم حضور ورزشکاران ایرانی برای مسابقه با نمایندگان رژیم صهیونیست پرداختند.
حضور گروه های ورزشی مختلف در میدان فلسطین موجب شده بود تا نگاه ها به سمت ورزش و دیپلماسی ورزشی برای مقابله با رژیم صهیونیست باشد. ورزشکاران و سیاسیون حاضر در راهپیمایی روز جهانی قدس از ضرورت نقش ورزشکاران و میدان های ورزشی در آشکار کردن ماهیت واقعی رژیم سخن گفتند.
«مسعود سلطانی فر» در بدو ورود به میدان فلسطین با اشاره به راهبردهای گوناگون مقاومت در جهان اسلام گفت: در عرصه ورزش جوانان ایرانی پایه گذار شیوه خاصی از بزرگ منشی و فتوت بودند که این مرام و مسلک آنان موجب شد تا پهلونان ایرانی اعطای مدال طلای جهانی و المپیک را به لقای حمایت از مردم مظلوم فلسطین ببخشند.
همچنین «بهروز نعمتی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ورزشکاران ایرانی در مبارزه با رژیم صهیونیست گفت: ورزش آیین فتوت و جوانمردی است و ورزشکاران ما با مسابقه ندادن با نمایندگان رژیم صهیونیستی به درستی این مرام و مسلک را در سطح جهان به نمایش گذاشتند.
دیگر شخصیت سیاسی که بر ضرورت دیپلماسی ورزشی برای آشکار کردن جنایات رژیم صهیونیست تاکید داشت «غلامعلی حداد عادل» بود. او انصراف ورزشکاران ایرانی در چهار دهه گذشته را هدفمند و الگو ساز تعریف کرد و مهمترین دستاورد این حرکت را اهدای مدال مقاومت از سوی مردم ایران و آزادیخواهان جهان، به ورزشکاران کشورمان دانست.
گرمای هوا بیشتر می شود اما میدان خالی از جمعیت نیست. مجری برنامه سعی دارد با ادبیات و اشعار حماسی، حاضران را تهیج کند اما در گوشه ای دیگر از میدان معرکه در دست پیری سفید مو بود که بدون استفاده از وسایل صوتی با شعار «یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا» شور خاصی را ایجاد می کرد.
آدمک های «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دست تظاهرات کنندگان است و مردم خودجوش از روی پرچم آمریکا و اسراییل می گذرند و بر برخی از جوانان و نوجوانان بر روی آن پایکوبی می کنند.
اما مراسم روز قدس امسال تنها با شعار و راهپیمایی پیگیری نشد بلکه حاضران در میدان فلسطین با استفاده از نمادهای مختلف هشدارهایی به رژیم صهیونیست و همپیمانان آن دادند. روزشمار سقوط رژیم صهیونیستی در گوشه میدان فلسطین دیده می شد و راهپیمایان طومار اعلام مبارزه با صهیونیست و نابودی اسرائیل تا 25 سال آینده را در میدان فلسطین تهران امضا کردند.
یکی از این نمادها ماکت موشکی بود که توسط یکی از خانواده های حاضر در میدان فلسطین درست شده بود آنان با درج این شعار که «موشک های ایرانی استعمال خارجی دارد» نسبت به جنایات این رژیم در منطقه هشدار داده و به نقل از بنیانگذار انقلاب نوشته بودند که «اسراییل باید از صحنه روزگار محو» شود.
سلفی جوانان و نوجوانان با تمثال شهدا و بزرگان مقاومت از دیگر کارهایی بود که از سوی حاضران در راهپیمایی روز جهانی قدس انجام شد.
همچنین تصاویری از « ابراهیم یعقوب زَکزاکی» رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه، «عیسی قاسم» روحانی مبارز بحرینی، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان، «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس در دست راهپیمایان دیده می شد.
در کنار جوانان و نوجوانان ورزشکار، که حضور گسترده ای در مراسم داشتند جمعی از رزمندگان و جانبازان عرصه دفاع مقدس به همراه خانواده های خود در میدان فلسطین حاضر شدند.
ملت ایران همچنین در مسیر راهپیمایی با در دست گرفتن پلاکارت‌هایی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا اعلام کردن که رژیم صهیونیستی خانه عنکبوت است و سرنوشت نهایی آن‌ها سقوط و نابودی است. همچنین راهپیمایان تهرانی با حمل دست‌نوشته‌هایی در راهپیمایی روز جهانی قدس از آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان «فرعون» زمان یاد کردند.
ورزشی**2052**1440انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.