خانه / دسته‌بندی نشده / شجاعی:بازی با تونس و الجزایر کمک بزرگی برای تیم ملی فوتبال خواهد بود

شجاعی:بازی با تونس و الجزایر کمک بزرگی برای تیم ملی فوتبال خواهد بودبه گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال ، شجاعی بازیکن با تجربه تیم ملی فوتبال ایران درباره آخرین وضعیت تیم ملی در فاصله 83 روز تا آغاز رقابت های جام جهانی گفت: بعد از وقفه ای که در تیم ملی نبودم تازه به تمرینات تیم ملی اضافه شده ام و در این چند روز وضعیت تیم ملی خیلی خوب است. بازیکنان با انگیزه فراوان کار می کنند و مطمئنا انگیزه همه بازیکنان نسبت به قبل چند برابر شده است.
وی بااشاره به نزدیکی زمان جام جهانی گفت: همه می خواهند در فهرست نهایی حضور داشته باشند و این خیلی طبیعی است. تمرینات هم سخت تر و شادابتر شده و فکر می کنم این انگیزه بالا خیلی به تیم کمک می کند. البته کار کادر فنی هم با این شرایط سخت تر می شود که بین این همه بازیکن خوب باید تعدادی را برای جام جهانی انتخاب کند. البته این قانون فوتبال است و باید با آن کنار آمد.
شجاعی در پاسخ به این که در صورت حضورش در فهرست تیم ملی تنها بازیکن تاریخ فوتبال ایران است که در سه جام جهانی حضور خواهد داشت، گفت: شاید از نظر شما اغراق آمیز باشد اما باور کنید انگیزه فعلی من خیلی بیشتر از سال 2006 است چون انگیزه ها متفاوت است. آرزوی هر کسی است که در جام جهانی بازی کند. من هم در سال 2006 یک بازیکن 20 ساله بودم و حضور در جام جهانی اتفاق تاریخی در زندگیم بود اما هر چه از آن زمان گذشت تلاش کردم کارم تداوم و ثبات داشته باشد.
وی با بیان اینکه همیشه هم موفق نبوده و بالا و پایین زیاد داشته ام، گفت: اما همیشه سعی کرده ام آنچه را مربیان می خواهند اجرا کنم. در تیم ملی و تیم های باشگاهی سخت تمرین و تلاش کرده ام از تمام وجودم مایه بگذارم. الان که به جام جهانی 2018 نزدیک شده ایم، این انگیزه ام با قبل کاملا متفاوت است. هر چند انگیزه رکورد زدن ندارم، اما این رکورد اتفاق خوبی است .
وی گفت : البته هنوز لیست نهایی اعلام نشده ولی می خواهم به خودم ثابت کنم که اگر خوب تمرین کنی، جدی باشی و سالم زندگی کنی می توانی به بهترین درجات برسی. به خودم از چند سال قبل قول دادم و تلاش کردم بتوانم بهترین تمرینات را انجام دهم. سال قبل اتفاقات خیلی خوبی برایم افتاد. اتفاق آسانی نیست که در اروپا بخواهی از یک تیم معمولی تر به یک تیم تاپ بروی که خوشبختانه این اتفاق برای من افتاد و حتی توانستم در لیگ اروپا بازی کنم، الان هم تیممان مدعی قهرمانی در لیگ و جام حذفی است. دوباره برگشتم به تیم ملی و این اتفاقات فوق العاده فوتبالی برای من بود. الان هم می خواهم قولم را عملی کنم .
شجاعی در پاسخ به سووالی که با نمایشی که در این دو سال اخیر ارائه کرده ای، خیلی از منتقدان شما یا ساکت شده اند یا حتی از شما تمجید کرده اند گفت: من در اینجا از کسانی که چه قبل و چه حال از من حمایت می کنند، تشکر کنم. آنها خیلی به من انگیزه و توان دادند. درباره سوال باید بگویم در فوتبال قول دادن کار خیلی سختی است چون پیش بینی اتفاقات سخت است اما این را از طرف خودم و سایر بازیکنان می توانم قول بدهم که در فاصله حدود هشتاد روز تا جام جهانی ما با تمام جدیت و توان کار می کنیم و از وجودمان مایه می گذاریم تا بتوانیم باعث سربلندی و افتخار ایران باشیم.
شجاعی در پاسخ به سوالی که تجربه بازیکنانی چون شما یا بقیه بازیکنان بزرگتر تیم حتما در انتقال این تجربیات به بازیکنان کمک می کند گفت :من به عنوان یکی از بزرگترهای تیم همیشه سعی می کنم این حس را به بازیکنان بدهم و تجربه ام را در اختیارشان بگذارم . من در دو جام جهانی بوده ام و در رقابت هایی همچون جام ملت ها یا تورنمنت های خوب دیگر شرکت داشته اما شرایط جام جهانی با هیچ کدام از رقابت های دیگر قابل مقایسه نیست. وقتی وارد این مسابقات می شوید، فضای متفاوت آن را متوجه می شوید. به همین خاطر سعی می کنم این تجربه را در اختیار بازیکنان جوان تر قرار دهم و از این طریق به آنها کمک کنم. ضمن اینکه سعی می کنم مثل بقیه بازیکنان بزرگتر تیم بین بازکنان و کادر فنی پلی باشم که ارتباط زود برقرار شود.
وی در پاسخ به سوالی که تیم ملی با حضور همه بازیکنان چند بازی دوستانه برابر تونس، الجزایر، ترکیه، یونان و لیتوانی دارد، این بازیها را چطور می بینید، گفت :به نظرم این دو بازی اول برابر تونس و الجزایر خیلی به تیم کمک می کند تا آماده بازی با مراکش شویم. این دو تیم خیلی به نخستین حریفمان در جام جهانی شبیه هستند. تونس و الجزایر دو تیم خیلی خوب و قدرتمند هستند و حتما به ما کمک می کنند که برای نزدیکترین بازیمان در جام جهانی که به نظرم یکی از سخت ترین بازی های گروه دوم هم هست، به خوبی آماده شویم. بعد از این بازی با ترکیه و یونان بازی داریم.
وی گفت: درست است که این دو تیم در جام جهانی حضور ندارند اما تیم های خوبی هستند که سبک بازیشان می تواند به ما برای بازی با اسپانیا و پرتغال کمک کند. از نظر ساختار فوتبال اروپا و نظم تیم های اروپایی به ما کمک می کنند تا ببنیم که چطور باید برابر اسپانیا و پرتغال بازی کنیم، هر چند که نباید به لحاظ قدرت با این دو تیم مقایسه شان کنیم اما همانطور که گفتم از نظر ساختار فوتبال اروپا و نظم همیشگی این تیم ها به ما کمک می کنند. سرانجام هم باید برابر تیم لیتوانی بازی کنیم که می تواند بازی آسانی برای ما باشد و به ما کمک کند تا با روحیه بالاتری وارد جام جهانی شویم
تیم ملی فوتبال ایران روز سوم فروردین در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی تونس خواهد رفت.
تیم ملی فوتبال ایران خود را برای حضور در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه آماده می کند. ملی پوشان ایران در گروه دوم این رقابت ها با تیم های پرتغال، اسپانیا و مراکش هم گروه هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی ** 1528 **2017انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.